ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر

ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر

فروش ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر در انواع دیافراگمی و inline وفلنج دار جهت استعلام قیمت و دریافت مشاوره فنی با کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106

معرفی کمپانی اندرس هاوزر Endress + Hauser

این کمپانی بزرگ که فعالیت خود را از اوایل دهه 70 میلادی آغاز کرد، امروزه به یکی از پیشتازان صنعت ساخت ترانسمیتر علی الخصوص در اروپا تبدیل شده است. پایگاه اصلی اندرس هاوزر در یکی از شهرهای سوئیس واقع شده اما ساختمان گردهمایی آن در منچستر _ انگلستان است. در مورد اینکه محصولات این برند دقیقا در کدام کشور تولید می‌شود نیز باید گفت که باتوجه به تکنولوژی و فناوری‌های روز، کمپانی به کشورهای گوناگون مثل آلمان، چین، سوئیس و… سفارش داده و گاها فقط مونتاژ می‌شود. بیشترین فعالیت این برند تولید انواع ترانسمیترهای فشار، سطح و اختلاف فشار است.

ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر در گذر زمان

بررسی انواع ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر

اندرس هاوزر ترانسمیترهای خود را به سه دسته تقسیم و هر کدام را برای اندازه‌گیری و سنجش وظایف گوناگونی در نظر گرفته است. البته چه در این برند و چه در رابطه با سایر برندها، بعضی از مدل‌ها هستند که می‌توانند دو مدل فشار مختلف یا گاها سطح و فشار را اندازه‌گیری کنند. در ادامه به بررسی دسته بندی ترانسمیتر Endress Hauser می‌پردازیم.

   1.ترانسمیتر فشار مطلق

اصلی‌ترین عضو مجموعه ترانسمیتر اندرس هاوزر برای اندازه‌گیری فشار مطلق و فشار گیج این دسته می‌باشند. طرز کار این ترانسمیتر به این صورت است که در حالت اندازه‌گیری بر اساس فشار گیج یک قسمت باز است که فشار اتمسفر وارد آن می‌شود و به نسبت هوا فشار اعلام می‌شود و در حالت مطلق، محفظه دیافراگم به طور کامل بسته است و فشار اعلام شده نسبت به خلاء داخل دیافراگم سنجیده می‌شود.

ترانسمیتر فشار مطلق اندرس هاوزر

   2.ترانسمیتر اختلاف فشار

در این نوع از ترانسمیترها اختلاف بین دو فشار که عموما در دو سطح متفاوت هستند، سنجیده می‌شود. معمولا برای اندازه‌گیری دو قسمت یک مخزن یا پایپینگ‌ها کاربرد دارد. استفاده از یک ترانسمیتر اختلاف فشار و استفاده از اتصالات ریموتی جایگزین بسیار مناسبی در عوض استفاده از دو ترانسمیتر می‌باشد. ترانسمیترهای فشار دیفرانسیل با سنسورهای فشار پیزورزیستیو و غشای فلزی به محفظه دیافراگم داخلی جوش داده ‌شده‌اند.

   3.ترانسمیتر فشار هیدرواستاتیکی

فشار هیدرواستاتیکی که با علم مکانیک سیالات اندازه‌گیری می‌شود برگرفته از فشاری است که توسط سیال به واسطه‌ی نیروی جاذبه به عمق مخزن وارد می‌شود. از این ترانسمیتر اندرس هاوزر برای اندازه‌گیری سطح در صنایع مختلف مانند صنایع غذایی، آب و فاضلاب، مخازن سرباز و… استفاده می‌شود. با اینکه این مدل به طور خاص برای اندازه‌گیری سطح در نظر گرفته شده اما نباید از این نکته چشم پوشی کرد که امکان سنجش فشار را نیز دارد. سنسوری که در این مدل به کار رفته است، Contite نام دارد. این سنسور از لوازم الکتریکی داخل سلول در برابر سیالات محافظت کرده و به یک غشای دیافراگم مهروموم مجهز است.

از مزیت‌های این مدل می‌توان به حداکثر ایمنی، قابلیت تکرارپذیری، پایداری طولانی مدت و مقاومت بسیار بالا در برابر مواد شیمایی اشاره کرد.

اندرس هاوزر از چه نوع سنسورهایی استفاده می‌کند؟

سنسورهای بکار رفته در ترانسمیترهای اندرس هاوزر از جنس سرامیک، خازن فلزی یا دیافراگم بوده، اما پرتکرارترین آنها سنسور پیزوالکتریک سرامیکی است و از نوع سنسور رزونانس هستند. با ایجاد فشار به دیافراگم این سنسور سرامیکی از جای خود منحرف شده و باعث ایجاد یک اختلاف جریان شده و با کمک پل وتسون این مقدار اختلاف جریان اندازه‌گیری و اعلام می‌شود. البته باید در نظر داشت که هر کمپانی با توجه به استراتژی‌های خاص خود یکی از انواع سنسورهای اندازه‌گیری را انتخاب می‌کند.

تقسیم‌بندی محصولات اندرس هاوزر با چه نام‌هایی و به چه صورت است؟

دو خانواده مهم و بزرگ این برند با نام‌های cerabar و deltapilot هستند که هر کدام با سنسور و متریال گوناگون تولید می‌شوند.

cerabar با سل سرامیکی: به دلیل مقاومت بالای سرامیک در برابر مواد شیمیایی از این سری برای صنایع به شدت خورنده استفاده می‌شود. همچنین آنها از مقاومت بسیار بالایی در برابر خلاء برخوردارند و محدوده اندازه‌گیری آنها 100 میلی بار تا 40 بار است. اتصالات آنها از نوع آسپتیک بوده و مطابق با FDA ساخته می‌شود.

Cerabar با سل فلزی: این مدل توانایی اندازه‌گیری فشارهای بسیار بالا تا 700بار (psi 10500) را داشته و حداکثر نیازها از یک ترانسمیتر را برآورده می‌کند.

Cerabar با دیافراگم: در صورتی که مواد به شدت خورنده باشند و یا امکان نصب ترانسمیتر به دلیل شرایط خاص به صورت مستقیم ممکن نباشد، از دیافراگم‌های جدا که به صورت ریموتی به ترانسمیتر متصل هستند، استفاده می‌شود. در این حالت اگر هرگونه خرابی برای دیافراگم به وجود آید، تعویض آن هزینه و انرژی کمتری خواهد گرفت. امکان سنجش سیالات با ویسکوزیته زیاد و محدوده دمایی منفی 70 تا 400 درجه سانتی‌گراد را دارد.

خانواده deltapilot: این سری برای اندازه‌گیری فشار گیج و بیشتر برای اسنجش سطح استفاده می‌شوند. در این سری از فناوری خازن سیلیکونی استفاده شده است. در این سری غشای دیافراگم داخلی از آلیاژ Hastelly است که بیشترین مقاومت را تضمین می‌کند.

آیا ترانسمیتر اندرس هاوزر از پروتکل HART پشتیبانی می‌کند؟

بله، Hart یک پروتکل ارتباطی دوجهته است که دسترسی داده‌ها را بین ابزارهای میدانی هوشمند و سیستم‌های میزبان فراهم می‌کند. منظور از سیستم میزبان هر برنامه نرم‌افزاری هر گونه سیستم یا لپ تاپی است که توسط یک تکنسین نظارت می‌شود.

بررسی ساختار FLEX در اندرس هاوزر

یکی از کارهای خلاقانه این کمپانی تعریف یک ساختار جدید است که برطبق آن مشتریان با توجه به راهنمای این ساختار می‌توانند محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنند. چهار گزینه مختلف بر اساس این طبقه‌بندی وجود دارد که به عنوان فیلتری برای جستجوی محصول خود بر اساس آن استفاده کنید. این چهار فیلتر اینگونه تعریف می‌شوند:

Fundamental: ساختار ابتدایی که برای اندازه‌گیری‌های کاملا معمولی و ساده استفاده می‌شود.

Lean: این فیلتر برای سنجش‌هایی که از حالت ابتدایی خارج شده و مقداری نیاز به مدیریت بیشتری دارند.

Extended: با استفاده از این ساختار می‌توانید فرآیندهای خود را با فناوری‌های نوآورانه بهینه کنید.

Xpert: این فیلتر به شما امکان تسلط بر چالش برانگیزترین برنامه‌های کاربردی خود را  می‌دهد.

برخی از مدل های معروف ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر

از ترانسمیتر Endress Hauser در چه صنایعی استفاده می‌شود؟

به دلیل طراحی اختصاصی با توجه به مصرف در هر صنعت، محصولات اندرس هاوزر مقاومت و عملکرد بسیار خوبی در صنایع متعدد از خود نشان داده‌اند. از مزیت‌های محصولات این برند می‌توان به ایمنی در عملکرد کارخانه، تولید بهینه، دقت بالا، کیفیت بی‌نظیر محصولات اشاره داشت. در ادامه به صنایعی که از محصولات اندرس هاوزر استفاده می‌کنند و معرفی آن محصولات خواهیم پرداخت.

صنایع نفت و پتروشیمی: در این حوزه نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد، توانایی سنجش فشارهای بالا و یا سیالات با ویسکوزیته زیاد است. مدل‌های پیشنهادی توسط کمپانی برابر است با: Cerabar PMP71B, Deltabar PMD75B, Cerabar PMC71B, Deltabar PMD78B

صنایع شیمیایی: در تولیدات مواد شیمیایی به دلیل سر و کار داشتن مستقیم تجهیزات با انواع اسید و قلیاهای خورنده، مقاومت بالای تجهیزات و طول عمر بالای آنها بسیار مهم است. به همین دلیل برند EH محصولات مورد نیاز برای این صنعت را جدا کرده است و به این شرح است: Cerabar PMC71B, Deltabar PMD75B, Cerabar PMP71B, Deltabar FMD71

صنایع غذایی و داروسازی: به دلیل حساسیت بهداشتی بسیار بالا در این فرآیندها، اکثرا از استیل برای ساخت تجهیزات برای این صنایع استفاده می‌شود. همچنین EH با ارائه گواهینامه‌های معتبر و جهانی، مورد اعتماد برای استفاده در این حوزه شده است. مدل‌های این صنایع Deltapilot FMB50/FMB70, Deltabar FMD71/FMD72, Cerabar PMC51, Deltapilot FMB50, Cerabar PMP75, Cerabar PMP51

این ساختار به شما در انتخاب محصول کمک زیادی می‌کند تا با مقایسه محصولات مختلف براساس سطح مقاومت و کارایی و همچنین نوع نیاز شما، بهترین محصول را انتخاب کنید. همچنین در صورت نیاز به کمک و راهنمایی بیشتر و خرید ترانسمیتر اندر هاوزر با کارشناسان ما در تماس باشید.