دقیق صنعت، تامین کننده تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق

گیج فشار ایندومارت

دقیق صنعت اوپاتان، وارد کننده و نماینده انواع گیج های فشار ایندومارت با ضمانت اصالت کالا می باشد. جهت خرید، مشاوره و استعلام قیمت کارشناسان ما در دقیق سو آماده پاسخگویی هستند

برند ایندومارت

ایندومارت یکی از برندهای معروف و قابل اعتماد در حوزه ابزار دقیق به شمار می‌رود. کارخانه ایندومارت در تورنتو، کانادا قرار دارد و جز معتبرترین شرکت‌های فعال در تولید ابزار اندازه‌گیری می‌باشد.

ابزارهای کنترل و اندازه‌گیری ایندومارت به دلیل تحقیق و بررسی‌های کارشناسان، با دقت خاصی طراحی شده و مناسب استفاده در شرایط سخت و محیط‌های شیمیایی هستند.

محصولات ایندومارت در بسیاری از صنایع از جمله: پتروشیمی‌ها، تصفیه آب و فاضلاب، فرآوری مواد غذایی و تهیه و تولید مواد شیمیایی کاربرد دارند.

راهنمای خرید گیج فشار ایندومارت:

گیج‌های فشار ایندومارت با در نظر گرفتن طیف گسترده‌ای از نیازهای کاربران طراحی و تولید شده و می‌توانید بین مدل‌های گوناگون آنها بسته به نوع نیاز محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. گیج‌های فشار ایندومارت در طیف گسترده‎ای از موادی مانند، برنج، برنز فسفر، فولاد ضد زنگ 316L و Kmonel تولید شده‌اند. با توجه به در نظر گرفتن اهمیت حفظ ایمنی در حین کار که حاصل برنامه‌ریزی هوشمندانه، انتخاب دقیق و نصب مناسب فشارسنج‌ها در سیستم است، کاربر میتواند با در نظر گرفتن تمام شرایط مربوط به کاربرد و محیط کار مناسب‌ترین گیج فشار را انتخاب کند. از مزایای فشارسنج‌های ایندومارت نسبت به سایر برندها می‌توان به لوله‌های بوردون بزرگتر و ضخیم‌تر اشاره کرد.

مانومترهای بوردون تیوب ایندومارت برای کاربردهای عمومی:

در سری استاندارد گیج یا مانومتر ایندومارت، تمام حسگرها به صورت بوردون تیوب بوده و جنس آن آلیاژی از برنج یا استیل یا غیره می‌باشد. از آنجایی که حسگر در تماس مستقیم با سیال فرآیند است، سازگاری شیمیایی سیال با سنسور اندازه‌گیرنده باید بررسی شود. این گیج‌ها مناسب برای اندازه‌گیری سیالات با گرانروی‌های پایین بوده و در مقابل محیط‌های خورنده مقاومت چندانی نسبت به گیج‌های فشار سنگین از خود نشان نمی‌دهند. اما با این حال تمامی مدل‌ها در بعضی موارد مانند انتخاب جنس بدنه یا جنس بوردون تیوب قابل تغییر می‌باشند و با در نظر گرفتن این  مسئله طیف بسیار زیادی را شامل می‌شوند و در موارد عمومی بسیار کاربردی عمل می‌کنند. گیج‌های فشار استاندارد ایندومارت شامل مدل‌های (P11-P12-P13-P15-P16) می‌باشد.

گیج‌های فشار مقاوم ایندومارت:

ایندومارت با در نظر گرفتن شرایط خاص فشار و محیط‌های شیمایی یک سری از گیج‌های مقاوم برای این محیط‌ها را طراحی کرده و در برابر شرایط ویژه مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهند. این گیج‌ها مطابق با استانداردهای NACE MRO175 و NACE MRO103 هستند. اکثر این گیج‌ها به دو صورت روغنی یا خشک قابل استفاده می‌باشند که نوع روغنی آن برای مصارفی با تنش وتکان‌های شدید استفاده می‌شود. در این سری از مدل‌ها بدنه‌ها تماما استیل بوده و همچنین سنسور اندازه‌گیری دستگاه نیز به صورت فولاد ضد زنگ استیل 316 ارائه شده است. این یکی از دلایلی است که به این دسته Heavy Duty Pressure Gauges یا گیج فشارهای مقاوم می‌گویند. در این دسته مدل‌های (P21-P22-P23-24-P29) ارائه شده است.

جلوگیری از لرزش با گیج روغنی و فناوری استابلایزر:

در مواردی که شوک‌های مکانیکی باعث لرزش نشانگر فشارسنج می‌شود، استفاده از فشارسنج پر از مایع توصیه می‌شود. گیج‌های فشار پر از مایع به طور خاص برای کاربردهای خدماتی طراحی شده‌اند. هنگامی که گیج در گلیسیرین غوطه‌ور می‌شود، تمام قسمت‌های متحرک فشارسنج روغن کاری شده و لرزش دستگاه و سختی خوانش نشانگر حذف می‌شود.

گیج‌های فشار روغنی به طور گسترده برای تجهیزات کشاورزی، تجهیزات هیدرولیک، واشر فشار، تجهیزات میدان نفتی، پمپ‌ها، کمپرسورها و سایر سیستم‌هایی که ممکن است لرزش و ارتعاش را تجربه کنند، استفاده می‌شود.

در مدل‌های فشار سنگین ایندومارت برای جلوگیری از ایجاد لرزش و خطای خوانش، با استفاده از فناوری افزودن استابلایزر یا لرزشگر به دستگاه جلوی لرزش‌ها گرفته می‌شود. در این حالت دیگر نیازی به استفاده از روغن‌های پرکننده برای گیج نیازی نیست و معایب ناشی از استفاده از روغن را حذف می‌کند.

محافظت در برابر مایعات و غبار:

درجه حفاظت (IP) باید به گونه‌ای باشد که از گیج در برابر نفوذ گرد و غبار و آب محافظت کند. کد IP همیشه از حروف IP و یک عدد دو رقمی تشکیل شده‌است. رقم اول نشان دهنده محافظت در برابر نفوذ اجسام جامد خارجی است، در حالی که رقم دوم نشان دهنده مقاومت در برابر نفوذ مایعات است.

محدوده فشار قابل اندازه‌گیری:

حداکثر فشار عملیاتی نباید از 75% محدوده مقیاس کامل تجاوز کند. محدوده فشار استاندارد Indumart در مقیاس psi و bar است.

0-0.6 بار تا 1000-0

0-0.6 بار تا 1600-0

فشار بیش از حد یا (Over-pressure):

هر گونه فشار بیش از حد باعث ایجاد تنش در حسگر سنجش فشار و در نتیجه کاهش عمر و دقت گیج فشار می‌شود. بنابراین همیشه ترجیح داده می‌شود که از یک فشارسنج با حداکثر مقیاس بزرگتر از حداکثر فشار کاری استفاده شود تا فشار اضافی و نوسانات را راحت‌تر جذب کند. تعیین فشار بیش از حد برای یک گیج فشار به این معنی است که حسگر فقط برای مدت کوتاهی آن فشار را تحمل می‌کند.

محدوده دمای اندازه‌گیری:

یک بخش مهم از اطلاعات برای انتخاب گیج فشار صحیح، مشخصات دمای فرآیند است. برای عملکرد مناسب گیج‌های فشار انتخابی، ضروری است که گیج حداکثر دمای فرآیند را داشته باشد. نسبت به نوع گیج، سیال و در حالت روغنی (دمای جوش و تبخیر روغن) دما بین حداقل 60 و حداکثر 200 درجه سانتی‌گراد متفاوت می‌باشد. یکی دیگر از مزایای دانستن دمای فرآیند، تخمین دقت اندازه گیری‌فشار است. دقت گیج‌های فشار معمولاً در دمای مرجع 20 درجه سانتی گراد بیان می‌شود.

بدنه و نوع پوشش:

یکی از محاسن گیج‌های فشار ایندومارت انتخاب بدنه‌های متفاوت با متریال یا پوشش‌های مختلف است. برای محیط‌هایی که خورندگی بسیار بالایی دارند، بدنه‌های تمام استیل توصیه شده و همچنین در حالت اقتصادی‌تر می‌توان از استیل 304 یا پوشش بدنه یا رنگ یا اپوکسی یا بدنه فنولی استفاده کرد. انتخاب بدنه و قاب فشارسنج باید مطابق با محیط گیج باشد.

گیج‌های فشار ایندومارت به سه صورت ارائه می‌شوند:

  1. بدنه بدون واشر محافظ دار (Blow-OUT)
  2. بدنه با واشر محافظ دار
  3. صفحه محافظ ایمنی بین بوردون و شیشه (Solid Front)

نحوه نصب و اتصال:

گیج‌های فشار ایندومارت به چند حالت قابل تصب و استفاده هستند که در ادامه به آن روش‌ها اشاره شده است:

  1. نصب مستقیم و اتصال از پایین گیج
  2. نصب مستقیم و اتصال از پشت گیج
  3. نصب گیج بااستفاده از پایه U شکل
  4. نصب روی دیوار با استفاده از فلنج پشتی
  5. نصب با استفاده از فلنج جلویی با سه سوراخ ثابت