انواع پرشر گیج‌ یا مانومترهای ایندومارت اعم از پرشر گیج‌های تمام استیل، روغنی، سالید فرانت بوردونی، دیافراگمی و ... را می‌توانید در این دسته مشاهده کنید.

گیج ایندومارت

فروش پرشر گیج ایندومارت کانادا در انواع بوردون، دیافراگم، کپسولی، سالید فرانت و … با تضمین اصالت کالا. جهت مشاوره خرید یا دریافت قیمت مانومترهای Indumart با کارشناسان فروش در ارتباط باشید.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106
دقیق سو
یاسمن جواهریان
9 دقیقه

معرفی و بررسی گیج ایندومارت

گیج ایندومارت یکی از تولیدات برند کانادایی Indumart است که در دسته ی ابزارهای سنجش فشار در فرآیندهای صنعتی و کنترل وضعیت سیستم قرار می گیرد. این فشارسنج‌ها با درنظر گرفتن نیاز کاربران در طیف وسیعی با حسگرهای مختلف بوردون، دیافراگم، کپسول و در متریال‌های گوناگون مانند: انواع استنلس استیل، برنج، مونل، فنولیک و … تولید می‌شوند.

با توجه به اهمیت حفظ ایمنی در حین کار که حاصل برنامه‌ریزی هوشمندانه، انتخاب دقیق و نصب صحیح فشارسنج‌ها در سیستم است، کاربر می‌تواند با درنظر گرفتن تمام شرایط مربوط به کاربرد و شرایط محیطی، مناسب‌ترین گیج فشار سنج را انتخاب کند.

چرا انتخاب پرشر گیج ایندومارت پیشنهاد می‌شود؟

از مزیت‌های گیج‌های فشار یا پرشر گیج‌های ایندومارت می‌توان به صفحه نمایشگر واضح و کاربردی که محدوده رنج فشار و اعداد مدرج با فونت بزرگ و پررنگ می باشد، اشاره نمود که خوانش را برای اپراتور بسیار ساده می‌کند. این موضوع را در عکس می‌توانید مشاهده کنید.

مزیت گیج‌های ایندومارت

  1. جلوگیری از لرزش با فناوری استابلایزر: در مانومتر های فشار بالای ایندومارت برای جلوگیری از لرزش و خطای خوانش، از فناوری مبتکرانه استابلایزر یا لرزش‌گیر استفاده شده تا مهار لرزش‌ها به راحتی محقق گردد. در این حالت دیگر نیازی به استفاده از روغن در گیج نبوده و معایب ناشی از روغن حذف می‌شود.
  2. طراحی ضد ضربه: بدنه آن‌ها به گونه‌ای طراحی شده که در برابر آسیب‌های ناشی از ضربات مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند.
  3. صفحه نمایشگر کاربردی: دارای صفحه ای خوانا با فونت‌های بزرگ است و محدوده فشار دارای کد رنگی بوده که خواندن و تفسیر آن را آسان می‌کند. همچنین یک عقربه یا نشانگر که از متریال مرغوب ساخته شده و با دقت بالا اندازه را نمایش می‌دهد.

انواع پرشر گیج‌های تولید کمپانی ایندومارت

در ادامه با قابلیت‌های برخی از سری‌های پرکاربرد این برند آشنا خواهید شد:

گیج‌های استاندارد ایندومارت برای کاربردهای عمومی

در سری استاندارد مانومتر ایندومارت تمام حسگرها از نوع بوردون تیوب بوده و جنس آن آلیاژی از برنج یا استیل یا دیگر مواد است. از آنجایی که حسگر در تماس مستقیم با سیال فرآیند است، سازگاری شیمیایی سیال با سنسور اندازه‌گیرنده باید بررسی شود. این گیج‌ها مناسب اندازه‌گیری سیالات با گرانروی‌های پایین بوده و در برابر محیط‌های خورنده، مقاومت چندانی نسبت به فشارسنج‌های مقاوم (سری P2) از خود نشان نمی‌دهند.

با این حال تمامی مدل‌های این‌سری در برخی موارد مانند انتخاب جنس بدنه یا جنس بوردون تیوب قابل تغییر می‌باشند و به همین دلیل طیف بسیار زیادی را شامل شده و در فرآیندهای عمومی بسیار کاربردی عمل می‌کنند. گیج‌های استاندارد ایندومارت سری‌های (P11، P12، P13، P15 و P16) را شامل می‌شوند.

گیج‌های مقاوم ایندومارت (Heavy Duty)

ایندومارت با در نظر گرفتن شرایط خاص فشار و محیط‌های شیمایی یک سری از گیج‌های مقاوم برای این محیط‌ها را طراحی کرده که در برابر شرایط ویژه مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهند. این گیج‌ها مطابق با استانداردهای NACE MRO175 و NACE MRO103 بوده و اکثرا به دو صورت fillable یا خشک قابل استفاده می‌باشند. نوع fillable آن در فرآیندهای همراه با تنش وتکان‌های شدید استفاده می‌شود.

بدنه‌های این‌سری تمام استیل بوده و همچنین سنسور اندازه‌گیری دستگاه نیز با استنلس استیل استیل 316 ارائه می‌شود. این یکی از دلایلی است که به این دسته HEAVY DUTY PRESSURE GAUGES یا گیج های مقاوم آنالوگ می‌گویند. در این دسته مدل‌های پر کاربرد (P21-P22-P23-24-P29) ارائه شده است.

( در صورت نیاز به سنجش فشارهای پایین (میلی‌بار)، گیج‌های کپسولی سری P3 ایندومارت گزینه مناسبی است. اگر می‌خواهید میزان اختلاف فشار بین دو منبع را بسنجید می‌توانید از گیج‌های تفاضلی سری P7 استفاده نموده و اگر نیاز شما به گیج‌هایی با مکانیزم دیافراگم است، می‌توانید سری P6 از این برند را انتخاب کنید. همچنین مدل‌های دیگر مانند تست گیج‌ها، گیج‌های با اتصال الکتریکی و … با کاربردهای خاص توسط این کمپانی کانادایی ارائه می‌شود. )

انواع بدنه و نوع پوشش گیج‌ ایندومارت

یکی از محاسن گیج‌های فشار ایندومارت انتخاب بدنه‌های متفاوت با متریال یا پوشش‌های مختلف است. برای محیط‌هایی که خورندگی بسیار بالایی دارند، بدنه‌های تمام استیل توصیه شده و همچنین در حالت اقتصادی‌تر می‌توان از استیل ۳۰۴ یا پوشش بدنه با رنگ یا اپوکسی یا بدنه فنولی استفاده کرد. انتخاب بدنه و قاب فشارسنج باید مطابق با محیط گیج باشد.

بدنه گیج‌های ایندومارت با سه نوع طراحی ارائه می‌شوند:

انواع بدنه‌های گیج فشار ایندومارت که با 3 طراحی (با واشر تخلیه، بدون واشر تخلیه و نوع سالید فرانت) و در عکس مشاهده می‌کنید

نحوه نصب و اتصال

انواع گیج ایندومارت به چند حالت قابل نصب و استفاده هستند:

برخی از پارامترهای دیگری که هنگام خرید گیج‌های ایندومارت، برای شما سودمند است را در ادامه شرح می‌دهیم.

محدوده فشار قابل اندازه‌گیری:

حداکثر فشار عملیاتی نباید از 75% محدوده مقیاس کامل تجاوز کند. محدوده فشار استاندارد Indumart در مقیاس psi و bar است. 0 تا 0.6 بار الی 0 تا 1600 بار و محدوده فشارهای منفی که توسط گیج‌های خلاء قابل اندازه‌گیری است.

فشار بیش از حد (Over-Pressure):

هر گونه فشار بیش از حد باعث ایجاد تنش در حسگر و در نتیجه کاهش عمر و دقت گیج می‌شود. ترجیح است که از یک فشارسنج با حداکثر مقیاس بزرگتر از حداکثر فشار کاری استفاده شود تا فشار اضافی و نوسانات را راحت‌تر تحمل نماید. تعیین فشار بیش از حد برای یک مانومتر به این معنی است که حسگر فقط برای مدت کوتاهی آن فشار را تحمل می‌کند. البته اگر در برخی فرآیند‌ها به طور ناگهانی فشار به مقدار چشمگیری افزایش پیدا کند، در مدل‌هایی که با واشر Blow out هستند این فشار مازاد با پرتاب واشر از پشت دستگاه تخلیه می‌شود. این روش یکی از راه‌های افزایش امنیت اپراتور و گیج محسوب می‌شود.

برخی از مدل‌های گیج فشار indumart دارای یک دریچه خروج فشار blow-out در پشت بدنه گیج می‌باشند. هنگامی که فشارهای مازاد و ناگهانی به سیستم وارد شود این واشر آزاد شده و فشار مازاد از پشت گیج خارج می‌شود تا از اپراتور و گیج محافظت نماید. این واشر تخلیه را در تصویر می‌بینید

محدوده دمای مجاز:

از پارامترهای دیگر برای انتخاب گیج مناسب، مشخصات دمای فرآیند است. برای عملکرد صحیح پرشر گیج ها، ضروری است که حداکثر دمای فرآیند را داشته باشد. نسبت به نوع گیج، سیال و در حالت پر شده با روغن (دمای جوش و تبخیر روغن) بین حداقل ۶۰ و حداکثر ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد متفاوت می‌باشد. از دیگر مزایای دانستن دمای فرآیند، تخمین دقت اندازه گیری‌فشار است. دقت گیج‌های سنجش فشار معمولاً در دمای مرجع ۲۰ درجه سانتی‌گراد بیان می‌شود.

ایندومارت به چه معناست؟

برند Indumart برگرفته از ابتدای چند کلمه انگلیسی (INDUstrial Measuring Automation & Regulating Technologies) بوده که به معنی فناوری‌های اندازه‌گیری، اتوماسیون و تنظیم صنعتی می‌باشد. ایندومارت یکی از برندهای معروف و قابل اعتماد در حوزه ابزار دقیق به شمار می‌رود و کارخانه آن در تورنتو، کانادا قرار دارد و جز معتبرترین شرکت‌های فعال در تولید ابزار اندازه‌گیری می‌باشد.

ابزارهای کنترل و اندازه‌گیری ایندومارت به دلیل تحقیق و بررسی‌های کارشناسان، با دقت خاصی طراحی شده و مناسب استفاده در شرایط سخت و محیط‌های شیمیایی هستند. محصولات ایندومارت در بسیاری از صنایع از جمله: پتروشیمی، تصفیه آب و فاضلاب، فرآوری مواد غذایی، تولید مواد شیمیایی، تجهیزات کشاورزی، هیدرولیک، میادین نفتی، پمپ‌ها، کمپرسورها و … کاربرد دارند.


قیمت گیج ایندومارت

با توجه به تنوع بسیار بالای فشار سنج‌های ایندومارت و همچنین نوسانات نرخ ارز، به جهت استعلام قیمت و یا دریافت مشاوره‌های تخصصی می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

اشتراک گذاری: