کاور برای ترانسمیتر فشار ویکا

ترانسمیتر فشار ویکا

محصولات ویکا بدون شک یکی از بهترین گزینه‌ها جهت سنجش فشار با دقت بسیار بالا در فرآیندها هستند. به دلیل طراحی جمع و جور ترانسمیتر فشار ویکا استفاده از آن برای کاربران بسیار راحت است. برای اطلاع از  انواع مدل‌ها و قیمت این محصول با کارشناسان فنی ما در دقیق صنعت اوپاتان تماس حاصل فرمایید.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106
دقیق سو
یاسمن جواهریان
7 دقیقه

 

ترانسمیتر فشار WIKA نماد دقت در فرآیند

بدون شک اهمیت کنترل و سنجش فشار در تمام فرآیندهای صنعتی بر چشم هیچکس پوشیده نیست. تجهیزات مختلفی برای سنجش فشار ساخته و استفاده می‌شوند که یکی از بهترین گزینه‌ها ترانسمیتر ویکا است. این نوع از ترانسمیتر فشار به گونه‌ای طراحی شده‌ که در شرایط سخت محیطی مقاومت کند و با تحلیل سریع و صحیح داده‌ها، در کنترل و نظارت فرآیند خدمات دهد.

WIKA یک تولید کننده مشهور آلمانی در زمینه تولید انواع تجهیزات سنجش فشار است. انواع مدل‌های ترانسمیتر فشار ویکا برای بر آوردن نیازهای فرآیندهای صنعتی طراحی شده‌اند و عملکرد و دوام بی‌نظیری را ارائه می‌دهند.

قیمت ترانسمیتر فشار WIKA

بهتر است قبل از اقدام به خرید هر محصولی، اطلاعات کاملی از آن بدست آورید. از آنجایی که ترانسمیتر فشار wika طیف متنوعی از محصولات را متناسب با نیازهای خاص صنایع مختلف ارائه می‌دهد؛ درک انواع آنها می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیمی درست بگیرید و بهترین گزینه از ترانسمیتر ویکا را انتخاب کنید که با نیازهای حرفه‌ای شما تطابق داشته باشد.

با توجه به گوناگونی روش‌های سنجش در هر کدام از سنسورها، به طبع قیمت ترانسمیتر فشار wika نیز بر اساس این تفاوت‌ها تغییر می‌کند. اما منظورمان از سنسورهای گوناگون چیست و هر کدام چه نوع سنجشی را انجام می‌دهند؟

الف) سنسور فشار سیلیکونی: در اکثر مدل‌های ترانسمیتر فشار ویکا  از سیلیکون به عنوان عنصر حساس به فشار استفاده می‌کنند. آنها از خصوصیات پیزوالکتریکی سیلیکون برای تبدیل فشار به سیگنال الکتریکی استفاده می‌کنند.

ب) سنسور فشار پیزورزیستیو: این سنسورها از عنصرهایی مانند پیزورزیستورها یا رزیستانس‌های نیمه‌هادی استفاده می‌کنند که مقاومت الکتریکی آنها تحت تأثیر فشار تغییر می‌کند.

ترانسمیتر ویکا و علت محبوبیت آن

یکی از مهمترین مزایای کلیدی ترانسمیتر فشار قلمی ویکا طراحی فشرده و سبک آنها است که امکان نصب آسان در مناطقی با محدودیت فضا را فراهم می‌کند. این ویژگی به ویژه در صنایعی که ماشین آلات و تجهیزات به صورت متراکم نصب می‌شوند و نیاز به اندازه‌گیری دقیق فشار بدون اشغال فضای زیادی دارند بسیار ارزشمند است.

یکی دیگر از مزایای ترانسمیتر ویکا توانایی آنها در تحمل شرایط سخت عملیاتی از جمله دماهای شدید، ارتعاشات و محیط‌های خورنده است. این انعطاف پذیری آنها را برای استفاده در صنایعی مانند نفت و گاز، فرآوری شیمیایی و تولید مناسب می کند. علاوه بر این، امکان ادغام آسان با سیستم‌های کنترلی مختلفی را ارائه می‌دهند و امکان انتقال و تجزیه و تحلیل یکپارچه داده‌ها را برای بهینه‌سازی و اتوماسیون فرآیند فراهم می‌کنند.

با خرید ترانسمیتر فشار ویکا علاوه بر مزایای فیزیکی و عملیاتی، در طولانی مدت نیز متوجه  مقرون به صرفه‌تر  بودن آنها خواهید شد. ساخت و ساز بادوام و نیازهای نگهداری کم انواع ترانسمیتر فشار WIKA به کاهش هزینه‌های عملیاتی در طول چرخه عمر فرآیندهای صنعتی کمک می‌کند.

دو نوع از انواع ترانسمیتر فشار ویکا

نحوه انتخاب و خرید ترانسمیتر ویکا

wika طیف گسترده‌ای از محصولات را ارائه می‌دهد که هر کدام برای رفع نیازهای خاص صنایع طراحی شده‌اند. در اینجا چند فاکتور برای انتخاب ترانسمیتر ویکا معرفی می‌کنیم تا انتخاب درستی انجام دهید:

با در نظر گرفتن دقیق این عوامل، می‌توانید گزینه مناسبی را انتخاب کنید که نیازهای صنعتی شما را برآورده می کند.

چند نوع از انواع ترانسمیتر ویکا

نصب و کالیبراسیون ترانسمیتر فشار WIKA

نصب و کالیبراسیون این ابزار بسیار حیاتی است چون دقت و کارایی را در تنظیمات صنعتی تعیین می‌کند. نصب صحیح شامل نصب ترانسمیتر در مکانی است که در صورت وجود مانیتور، مقدار فشار را نشان ‌دهد و در عین حال دسترسی به تعمیر و نگهداری و بازرسی را به راحتی فراهم کند. علاوه بر این، باید به موقعیت و تراز ترانسمیتر نیز توجه شود تا تأثیر نیروهای خارجی بر عملکرد آن به حداقل برسد.

فرآیند کالیبراسیون ترانسمیتر فشار ویکا شامل مقایسه مقدار خروجی فرستنده با استانداردهای مرجع و انجام تنظیمات لازم برای اطمینان از اندازه گیری دقیق است. کالیبراسیون باید در فواصل منظم انجام شود تا هر گونه تغییر در ویژگی‌های عملیاتی ترانسمیتر فشار WIKA در نظر گرفته شود و در نتیجه قابلیت اطمینان و عملکرد آن در طول زمان حفظ شود.

پرشر ترانسمیتر ویکا در چه صنایعی کاربرد دارد؟

این سنسور‌ها به دلیل طراحی فشرده، دقت بالا و انعطاف پذیری در شرایط عملیاتی سخت، کاربرد گسترده‌ای در طیف وسیعی از کاربردها و صنایع پیدا می‌کند. آنها به ویژه برای استفاده در صنایعی مانند نفت و گاز، فرآوری شیمیایی، تولید دارو، تولید غذا و نوشیدنی و مونتاژ خودرو مناسب هستند.

در صنعت نفت و گاز، ترانسمیتر فشار قلمی ویکا برای نظارت بر فشار سر چاه، عملیات خط لوله و فرآیندهای پالایشگاهی استفاده می‌شود، زیرا داده‌های ضروری برای بهینه‌سازی فرآیند و مدیریت ایمنی بسیار مهم است. به طور مشابه، در فرآوری‌های شیمیایی و تولید دارو، این فرستنده‌ها نقش حیاتی در تضمین کنترل فشار و نظارت دقیق در فرآیندهای مختلف تولید دارند.

فروش ترانسمیتر فشار ویکا

در این راهنمای جامع، تمام اطلاعاتی که باید در مورد ترانسمیتر فشار ویکا بدانید را توضیح دادیم. از نصب و نگهداری آنها گرفته تا عیب یابی مشکلات رایج، اکنون به دانشی برای اطمینان از عملکرد بهینه این دستگاه ها مسلط شده‌اید.

به یاد داشته باشید که هیچ یک از برندهای معتبر اروپایی به دلیل تحریم، نمایندگی فعالی در ایران ندارند و همچنین برای این برند نیز نمایندگی رسمی وجود ندارد. با پیروی از دستورالعمل های نصب، نگهداری و عیب یابی ارائه شده در این راهنما، می توانید از تجهیزات خود نهایت استفاده را ببرید و طول عمر آن را افزایش دهید.

شما می‌توانید جهت استعلام قیمت ترانسمیتر فشار ویکا و دریافت مشاوره از کارشناسان فنی ما، با مجموعه دقیق صنعت اوپاتان در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری: