ترانسمیتر فشار ویکا دنده میل

ترانسمیتر فشار ویکا

ترانسمیتر فشار wika بدون شک یکی از بهترین گزینه‌ها جهت سنجش با دقت بسیار بالا در فرآیندها است. به دلیل طراحی کوچک آن، امکان استفاده به راحتی در هر محیطی وجود دارد. انواع مدل‌های سنسور فشار ویکا در دقیق صنعت اوپاتان قابل خرید است.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106

همه ما می‌دانیم که در دنیای اتوماسیون صنعتی، اندازه گیری فشار نقش مهمی در تضمین عملکرد فرآیندهای مختلف ایفا می‌کند. تجهیزات مختلفی برای سنجش فشار ساخته و استفاده می‌شوند ، که یکی از  بهترین آنها سنسور فشار ویکا می‌باشد. این نوع از ترانسمیتر فشار به گونه‌ای طراحی شده‌ است که در شرایط سخت محیطی مقاومت کند و  با تحلیل سریع و صحیح داده‌ها، در کنترل و نظارت فرآیند خدمات دهد.

ترانسمیتر فشار WIKA

WIKA یک تولید کننده مشهور ترانسمیتر فشار قلمی با کیفیت بالاست که طیف گسترده‌ای از انواع مدل‌های ترانسمیتر فشار ویکا را تولید و عرضه می‌کند. تعهد این برند آلمانی ارائه تجهیزات دقیق است که به همین دلیل آن را به عنوان یک مرجع قابل اعتماد برای اندازه‌گیری فشار صنعتی تبدیل کرده است. انواع مدل‌های ترانسمیتر فشار ویکا برای بر آوردن نیازهای فرآیندهای صنعتی طراحی شده‌اند و عملکرد، اطمینان‌پذیری و دوام بی‌نظیری را ارائه می‌دهند. تخصص ویکا در اندازه‌گیری فشار و ابزار دقیق ، با ارائه  کیفیت و عملکرد برتر محصولات آن‌ها منعکس می‌شود از طرفی یکی دیگر از مزیت‌های آن پایین بودن قیمت ترانسمیتر فشار ویکا نسبت به رقبا است که آنها را به انتخابی ارجح برای اتوماسیون صنعتی و کنترل فرآیند تبدیل می‌کند.

خرید سنسور فشار ویکا

بهتر است قبل از اقدام به خرید هر محصولی، اطلاعات کاملی از آن بدست آورید. ترانسمیتر فشار ویکا طیف متنوعی از محصولات را متناسب با نیازهای خاص صنایع مختلف ارائه می‌دهد که با نگاهی به کاتالوگ ترانسمیتر فشار ویکا می‌توان تفاوت‌ها را درک کرد. درک انواع مختلف ترانسمیتر فشار wika می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیمی درست بگیرید و بهترین گزینه را انتخاب کنید که با نیازهای حرفه‌ای شما تطابق داشته باشد.

    1.ترانسمیتر فشار مطلق: این ترانسمیترها فشار را نسبت به خلاء کامل اندازه‌گیری می‌کنند و معمولاً در مواردی که نیاز به خوانش دقیق فشار در رابطه با فشار اتمسفر دارند، استفاده می‌شوند.

    2.ترانسمیتر فشار دیفرانسیل: مناسب برای موارد و صنایعی‌ای است که شامل اندازه‌گیری اختلاف فشار بین دو نقطه هستند، این ترانسمیترها معمولاً برای نظارت بر جریان، سطح و فیلتراسیون استفاده می‌شوند.

    3.ترانسمیتر فشار نسبی (اتمسفر): این ترانسمیترها فشار را نسبت به فشار اتمسفر اندازه گیری می‌کنند و برای کاربردهایی مانند نظارت و کنترل فرآیند ایده‌آل هستند.ترانسمیتر فشار ویکا مدل A10 یکی از سری‌های کاربردی و معروف سنجش فشار نسبی است.

    4.ترانسمیتر فشار مهر و موم شده (سیل گیج): استفاده از این سری برای مواردی طراحی شده که فشار فرآیند به شدت خورنده بوده و یا بنا به دلایلی نباید سیال فرآیند با ترانسمیتر در ارتباط باشد. از آنها معمولاً در صنایعی مانند غذا و نوشیدنی، داروسازی و تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود.

سنسور فشار ویکا و علت محبوبیت آن

سنسور فشار ویکا به دلیل مزایای زیادی که دارد، تبدیل به انتخاب‌ همیشگی بسیاری از صنایع شده‌است. یکی از مهمترین مزایای کلیدی، طراحی فشرده و سبک آنها است که امکان نصب آسان در مناطقی با محدودیت فضا را فراهم می‌کند. این ویژگی به ویژه در صنایعی که ماشین آلات و تجهیزات به صورت متراکم نصب می‌شوند و نیاز به اندازه‌گیری دقیق فشار بدون اشغال فضای زیادی دارند بسیار ارزشمند است.

یکی دیگر از مزایای سنسور فشار WIKA توانایی آنها در تحمل شرایط سخت عملیاتی از جمله دماهای شدید، ارتعاشات و محیط‌های خورنده است. این انعطاف پذیری آنها را برای استفاده در صنایعی مانند نفت و گاز، فرآوری مواد شیمیایی و تولید مناسب می کند. علاوه بر این، انواع ترانسمیتر ویکا، امکان ادغام آسان با سیستم‌های کنترلی مختلفی را ارائه می‌دهد و امکان انتقال و تجزیه و تحلیل یکپارچه داده‌ها را برای بهینه‌سازی و اتوماسیون فرآیند فراهم می‌کند.

با خرید سنسور فشار ویکا علاوه بر مزایای فیزیکی و عملیاتی، در طولانی مدت نیز متوجه  مقرون به صرفه‌تر  بودن آنها خواهید شد. ساخت و ساز بادوام و نیازهای نگهداری کم آنها به کاهش هزینه‌های عملیاتی در طول چرخه عمر فرآیندهای صنعتی کمک می‌کند.

پرشر ترانسمیتر ویکا + نحوه انتخاب

ترانسمیتر فشار wika  طیف گسترده‌ای از محصولات را ارائه می‌دهد که هر کدام برای رفع نیازهای خاص صنایع طراحی شده‌اند. در اینجا چند فاکتور برای انتخاب ترانسمیتر ویکا را معرفی می‌کنیم تا انتخاب درستی انجام دهید:

با در نظر گرفتن دقیق این عوامل، می‌توانید پرشر ترانسمیتر مناسبی را انتخاب کنید که نیازهای صنعتی شما را برآورده می کند.

چند نمونه از ترانسمیتر فشار ویکا

ترانسمیتر فشار قلمی

حتما برای شما هم سوال شده که چرا این مدل به نام ترانسمیتر فشار قلمی نامیده شده‌است؟ ترانسمیتر فشار قلمی با بدنه‌ای باریک و استوانه‌ای شکل ساخته شده که شبیه قلم است، از این رو به این نام شناخته می‌شود؛ البته نام دیگری نیز برای این نوع ترانسمیتر رایج است که ترانسمیتر فشار سوزنی است.

آنها مجهز به یک عنصر حسگر فشار هستند که فشار اعمال شده را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند. در اصل معمولا از یک دیافراگم برای حس کردن فشار وارده به ترانسمیتر استفاده می‌شود، این فشار پس از تماس با دیافراگم به یک سنسور میکروخازنی فرستاده شده و  تبدیل به یک مقدار الکتریکی یا سیگنال می‌شود. سپس این سیگنال پردازش شده، برای تجزیه و تحلیل و اقدامات بیشتر به سیستم کنترل ارسال می‌شود. این ترانسمیترها مزایای متعددی نسبت به تجهیزات اندازه‌گیری فشار سنتی دارند که آنها را به انتخابی ارجح برای بسیاری از کاربردهای صنعتی و دقیق تبدیل می‌کند.

شمایی کلی از ترانسمیتر فشار WIKA

سنسور فشار WIKA در چه صنایعی کاربرد دارد؟

ترانسمیتر فشار wika به دلیل طراحی فشرده، دقت بالا و انعطاف پذیری در شرایط عملیاتی سخت، کاربرد گسترده‌ای در صنایع پیدا می‌کند. آنها به ویژه برای استفاده در صنایعی مانند نفت و گاز، فرآوری شیمیایی، تولید دارو، تولید غذا و نوشیدنی و مونتاژ خودرو مناسب هستند.

در صنعت نفت و گاز، ترانسمیتر فشار قلمی برای نظارت بر فشار سر چاه، عملیات خط لوله و فرآیندهای پالایشگاهی استفاده می‌شود، زیرا داده‌های ضروری برای بهینه‌سازی فرآیند و مدیریت ایمنی بسیار مهم است. به طور مشابه، در فرآوری‌های شیمیایی و تولید دارو، این فرستنده‌ها نقش حیاتی در تضمین کنترل فشار و نظارت دقیق در فرآیندهای مختلف تولید دارند.

فروش ترانسمیتر فشار ویکا

در این راهنمای جامع، همه چیزهایی که باید در مورد ترانسمیتر فشار ویکا بدانید را توضیح دادیم. از نصب و نگهداری آنها گرفته تا عیب یابی مشکلات رایج، اکنون به دانشی برای اطمینان از عملکرد بهینه این دستگاه ها مسلط شده‌اید.

به یاد داشته باشید، که هیچ یک از برندهای معتبر اروپایی به دلیل تحریم، نمایندگی فعال در ایران ندارند. و برای ترانسمیتر فشار ویکا نمایندگی رسمی وجود ندارد.  با پیروی از دستورالعمل های نصب، نگهداری و عیب یابی ارائه شده در این راهنما، می توانید از ترانسمیتر فشار Wika خود نهایت استفاده را ببرید و طول عمر آن را افزایش دهید.

شما می‌توانید جهت استعلام قیمت ترانسمیتر فشار ویکا و دریافت مشاوره از کارشناسان فنی ما، با مجموعه دقیق صنعت اوپاتان در ارتباط باشید.