مشاهده، دریافت قیمت و خرید انواع گیج فشار نوافیما

گیج فشار نوافیما

خرید و قیمت گیج فشار نوافیما ایتالیا در انواع مختلف و کاربردهای گوناگون با تضمین از دقیق صنعت اوپاتان. جهت دریافت قیمت مانومترهای Nuovafima با ما در ارتباط باشید.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106

گیج فشار نوافیما و بررسی انواع آن

در ساخت گیج فشار نوافیما از مرغوب ترین متریال استفاده شده و  تمام لوله‌های بوردون به بدنه جوش داده شده است. همچنین روی بدنه دستگاه لوگوی نوافیما حک شده است. همانند دیگر برندها Nuova Fima نیز از Solid front و Blow out به عنوان ایمنی دستگاه‌ها استفاده می‌کند؛ مورد اول یک دیواره سخت است که بین صفحه و حسگر اندازه فشار قرار گرفته و مانع از فشار آوردن به صفحه و شکستن آن می‌شود و حالت دوم یک واشر پلاستیکی یا ABS است که در هنگام overpressure ، به بیرون پرتاب شده و فشار مازاد را خارج می‌کند.

نوافیما برای اندازه‌گیری فشارمازاد (overpressure) دستگاه‌های خود را به طور ویژه‌ای طراحی کرده که توان اندازه‌گیری فشار در حالت مازاد و مقیاس کامل تا چهار بار را دارند. همچنین آنها بر طبق استاندارد EN837.1 ساخته شده‌اند. نوافیما در کنار تولید تجهیزات سنجش دقیق، بطور تخصصی به ساخت و طراحی انواع گیج فشار می‌پردازد که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.

انواع گیج‌ فشار نوافیما :

شرکت نوافیما فشارسنج‌های خود را در دسته بندی‌های زیر تولید میکند :

گیج‌فشار دیفرانسیل نوافیما – این دسته مناسب برای استفاده در اندازه‌گیری فشارهای تفاضلی، سیال با ویسکوزیته پایین و عدم کریستالیزه شدن سیال می‌باشد. از این نوع معمولا برای اندازه‌گیری سطح سیالات استفاده می‌شود.

گیج فشار بالا نوافیما – این نوع معمولا برای استفاده در فشارهای بسیار بالا مانند واتر جت‌ها، توربین‌ها و پمپ‌های آب فشار قوی استفاده می‌شوند. به دلیل اندازه‌گیری فشارهای بسیار بالا در این مدل از دو نوع محافظ Blow-out  دیسک و همچنین Solid  front  جهت ایمنی بیشتر اپراتور استفاده شده است که می توان به عنوان نمونه ای از این گیج های ایمن به گیج فشار نوافیما MGS22 اشاره کرد.

گیج فشار دیافراگم نوافیما –  به منظور جداسازی حسگر اندازه‌گیری فشار از سیالات خورنده یا ویسکوز، از دیافراگم به عنوان یه غشاء جداکننده استفاده می‌شود. دیافراگم به وسیله اتصالت خاصی به گیج فشار مهر و موم می‌شود همچنین امکان انتخاب متریال دیافراگم با توجه به نوع سیال مورد اندازه‌گیری ممکن می‌باشد. آلیاژهای قابل استفاده در ساخت دیافراگم به شرح زیر می‌باشد:

AISI316 + PTFE : استیل ضد زنگ به همراه پلیمر تفلون

Monel 400: آلیاژی از نیکل و مس با مقاومت بسیار زیاد د برابر خوردگی

Hastelloy C276: آلیاژی مقاوم در برابر خوردگی متشکل از مقادیری نیکل، کروم، مولیبدن

Tantalum: فلزی مقاوم در برابر خوردگی

باید توجه داشت که در هنگام استفاده از گیج‌هایی که تمام استیل نیستند و قطعات تشکیل‌دهنده آنها آلیاژی از مس است؛ نباید از سیالات با خورندگی بالا، ویسکوزیته زیاد و متبلور  استفاده کرد.

تجهیزات صنایع شیمیایی و پتروشیمی :

از آنجایی که در صنایع نفت و گاز، گاز H2S یک خورنده بسیار شدید می‌باشد؛ استفاده از آلیاژ400  Monel در قسمت قطعات خیس‌شونده یا Wetted part توسط نوافیما انجام می‌شود. تمامی اتصالات مربوط به بخش پالایش مطابق با استاندارد NACE MR 01.75 و همچنین ISO 15156 طراحی شده‌است.

مزیت گیج فشار نوافیما نسبت به سایر برندها؟

نوافیما از جهات مختلفی از سایر برندهای فشارسنج متمایز است. اولاً، این شرکت تمرکز زیادی بر نوآوری و توسعه محصولات دارد و به طور مداوم به دنبال راه‌هایی برای بهبود محصولات خود و معرفی ویژگی‌های جدید است که نیازهای متغیر مشتریان خود را برآورده کند. ثانیاً، Nuovafima متعهد به استفاده از مواد با کیفیت بالا و فرآیندهای ساخت پیشرفته است تا اطمینان حاصل کند که محصولات خود از بالاترین کیفیت برخوردار هستند. تمام فشار سنج‌های نوافیما تحت آزمایش و بازرسی دقیق قرار می‌گیرند تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای لازم را دارند.

گواهی اتکس گیج‌های نوافیما :

تلاش نوافیما برای ساخت پرشرگیج‌های ایمن است. یکی دیگر از گواهی‌های ارائه شده برای گیج‌ها، گواهی ATEX می‌باشد. ATEX یک اعتبار ضدانفجار برای دستگاه‌ها می‌باشد.

مانومترهای نوافیما در صنایع غذایی :

به دلیل در نظر گرفتن استانداردهای مربوطه به بهداشت و صنایع غذایی و همچنین نحوه طراحی و ساخت، جوش و اتصالات نوافیما؛ محصولات آن قابلیت استفاده در تولید صنایع غذایی و همچنین صنعت آرایشی و بهداشتی را خواهند داشت.

تاریخچه کمپانی نوافیما :

اولین فعالیت شرکت Nuova Fima در سال  1925 در ایتالیا-اینووریو بود. آنها در زمینه ساخت گیج‌های فشار اولیه برای کشتی‌رانی‌ها و دیگر صنایع فعالیت خود را آغاز کردند. در زمان رکود اقتصادی این کمپانی ضعیف شد، اما در سال 1948 فعالیت خود را از نو شروع کرد. این دوره به دلیل اینکه پس از جنگ جهانی دوم بود و نیاز و تقاضا بیشتر شده بود؛ استفاده از مواد و تجهیزات جدید و همچنین طراحی به منظور مقاومت در برابر مواد خورنده در دستور کار کمپانی قرار گرفت.

در دهه 70 میلادی نوافیما به اوج شهرت خود رسید و از معتبرترین برندهای اروپایی در عرصه تولید ابزار دقیق شد. یکی از اصلی‌ترین خدمات این برند، طراحی گیج‌ها به صورت روغنی بود. گیج‌های روغنی یا fillable به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با روغن پر شوند، که به کاهش اثرات ارتعاش و ضربان بر روی مکانیسم گیج کمک کنند. استفاده از حمام گلیسیرین در داخل گیج، کمک به خوانش بهتر اعداد اعلام شده توسط عقربه مانومتر میکند و پالس‌ها و تکان‌های شدید عملیات را تا حد زیادی حذف می‌کند. گیج‌های روغنی به ویژه در مواردی که ارتعاش زیادی وجود دارد، مانند سیستم‌های هیدرولیک یا پمپ‌ها، مفید هستند.

در حال حاضر و با گذشت بیش از هفت دهه فعالیت در این حوزه، یکی از اصلی‌ترین تولید ‌کننده‌های پرشرگیج و ترمومتر هستند. Nuova Fima در حال گسترش بین المللی و ایجاد شعب گوناگون در کشورهایی مثل آرژانتین، برزیل و ایالات متحده می‌باشد.

در آخر باید گفت مانند همیشه همکاران ما در دقیق صنعت اوپاتان برای مشاوره فنی و امور مربوط به لیست قیمت این برند و خرید گیج فشار نوافیما همراه شما هستند.