مشاهده و خرید انواع گیج ویکا یا مانومتر wika

گیج فشار ویکا

گیج ویکا برای اندازه‌گیری و سنجش دقیق فشار، مورد تایید تمام صنایع تولیدی و شیمیایی در دنیا است. گیج ویکا آلمانی، با کیفیت بسیار بالا و ارائه مدل‌های گوناگون توانسته محبوبیت بسیار بالایی در بازار ایران کسب کند. جهت استعلام قیمت گیج فشار WIKA با ما در تماس باشید.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106
دقیق سو
یاسمن جواهریان
1 دقیقه

گیج ویکا آلمان

گیج فشار ویکا، یکی از تجهیزات با کیفیت و پرکاربرد تشخیص فشار در صنایع حساس بوده که در بازار ایران به آنها مانومتر ویکا یا پرشر گیج ویکا نیز می‌گویند. این محصولات تنوع بالایی داشته و می‌بایست به پارامترهایی مثل میزان بار نرمال کاری سیستم، فشار مازاد، دما، نوع سیال و … در هنگام خرید گیج فشار دقت کنید.

کمپانی ویکا مانومترهای خود را برای انواع فشار (نسبی، مطلق، تفاضلی) در سه بخش زیر تولید می‌کند.

انواع گیج فشار ویکا

گیج فشار نسبی : کمپانی ویکا این رده از مانومترها را برای طیف وسیعی از صنایع و کاربردهای گوناگون تولید می‌کند که انواع مختلفی از قبیل گیج‌های فشار بوردون تیوب (لوله بوردون) ، دیافراگمی و کپسولی را نیز شامل می‌شود. این گیج‌ها محدوده رنج ۰… ۰.۵ میلی بار الی ۰ …. ۶۰۰۰ بار با ضریب خطای ۰.۱ درصد را پوشش می‌دهند.

گیج اختلاف فشار (فشار تفاضلی)

گیج فشار مطلق

گیج فشار ویکا بوردون تیوب جنرال

این سری از پرشر‌گیج‌ ویکا برای سیالات مایع و گاز مناسب هستند، اما برای سیالاتی که بسیار ویسکوز و خمیری بوده و یا سیالاتی که دارای رسوبات هستند، مناسب نمی‌باشد. چرا که این سیالات به قطعاتی که از آلیاژ مس هستند آسیب می‌رسانند. این تجهیزات طبق استاندارد EN 837-1 (استاندارد مربوط به گیج‌های فشار بوردون تیوب) تولید می‌شوند.

گیج فشار ویکا

قیمت گیج فشار WIKA

قیمت گیج‌های ویکا با توجه به شرایط مختلف متغیر هستند؛ هنگام خرید گیج فشار ویکا، توجه به فاکتورهای زیر برای اطمینان از ایمنی و دقت مهم است. با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید گیج مناسب عملیات خود را انتخاب کرده و نیازی به پرداخت هزینه بیشتر به دلیل انتخاب گیج نامناسب نداشته باشید.

  1. ترکیبات سیال تحت فشار ( ترکیبات سیالی که قطعات گیج با آن در تماس می‌باشد )
  2. دمای سیال تحت فشار
  3. شرایط محیطی
  4. محدوده (دامنه) فشار
  5. شرایط موثر بر طول عمر سیستم
  6. روش نصب
  7. دقت مورد نیاز

گیج فشار wika مقاوم در برابر خوردگی

با توجه به اینکه قطعات این گیج‌ها بصورت کامل از استیل ضد زنگ ساخته شده، در محیط‌های تهاجمی، سیالات گازی و مایعاتی که بسیار ویسکوز و متبلور نیستند کاربرد دارند. برای مقیاس‌های 0 تا 0.6 الی 0 تا 7000 بار مناسب بوده و بسته به محدوده فشار و نوع ابزار، در برابر فشار مازاد (overpressure) تا حداکثر 5 برابر محدوده اندازه‌گیری گیج ایمن است و تا این مرحله دقت اندازه‌گیری حفظ می‌شود. حتی در فرآیندهای با شوک و لرزش زیاد استفاده از روغن مناسب در کیس گیج، نمایش دقیق ابزار را تضمین می‌کند.

استاندارد گیج ویکا یا تست گیج

کاربرد این ابزار در مواقعی است که به دقت بسیار بالا در اندازه‌گیری نیاز داریم. محدوده 0 تا 6 میلی‌بار الی 0 تا 6000 بار را پوشش داده و برای کالیبراسیون گیج فشار بکار می‌روند، به همین دلیل آن‌ها را تست گیج نیز می‌نامند.

گیج ویکا

قیمت گیج روغنی ویکا

یکی از مواردی که ممکن‌است کاربران محصولات ویکا را به اشتباه بیاندازد، همین دسته است. باید توجه داشته باشید که برخی از گیج‌های ویکا از کارخانه به‌صورت پر شده با روغن ارسال می‌شوند و برخی نیز باتوجه به صلاح دید و نیاز خود کاربر با روغن پر می‌شوند. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت گیج روغنی ویکا با ما در تماس باشید و فراموش نکنید که روغنی بودن گیج به عنوان یک قابلیت اضافه تنها در برخی مدل‌های wika وجود داشته و این مورد شامل تمام محصولات نخواهد بود.

مانومتر ویکا دیافراگمی

کاربرد این مانومترها با حسگر دیافراگم، سنجش فشار سیالات خورنده گازی و مایع است. ابزارهایی با فلنچ اتصال که حتی برای محیط‌های بسیار ویسکوز، آلوده و تهاجمی مناسب هستند. محدوده فشار برای مدل‌های معمول از 0 تا 16 میلی‌بار الی 0 تا 40 بار است. بسته به محدوده فشار و مدل ابزار در برابر فشار مازاد تا 3x یا 5x محدوده اندازه‌گیری گیج ایمن است. برای مدل‌های اختصاصی نیز ایمنی فشار مازاد (اضافه بار) 10 ، 40 ، 100 یا 400 بار با حفظ دقت اندازه‌گیری ممکن می‌باشد.

با پر کردن گیج از روغن، در فرآیندهایی با ارتعاشات و لرزش بالا ضریب خطا کاهش پیدا کرده و دقت گیج تضمین می شود. در این مدل‌ها امکان استفاده از مواد خاص برای قطعاتی که در ارتباط با سیال هستند نیز وجود دارد.

نحوه عملکرد و تفاوت گیج‌های دیافراگمی و بوردون تیوب برند ویکا را می‌توانید در ویدئو زیر مشاهده کنید:

گیج فشار ویکا کپسولی

این فشار سنج‌ها به‌ویژه برای محیط‌های گازی طراحی شده‌اند. محدوده مقیاس بین ۰ تا ۲.۵ میلی‌بار الی ۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌بار بوده و در کلاس‌های دقت از ۰.۱ تا ۲.۵ درصد می‌باشند. این گیج‌ها از دو دیافراگم دایره‌ای موج‌دار که به هم جوش داده شده‌اند تشکیل می‌شوند و در موارد خاصی حفاظت از فشار مازاد امکان‌پذیر می‌باشد. این گیج‌ها عمدتا در مهندسی پزشکی، آزمایشگاهی، خلاء و محیط زیست به جهت نظارت بر فیلتر و اندازه‌گیری محتویات استفاده می‌شوند.

گیج اختلاف فشار WIKA (گیج ویکا تفاضلی)

این مانومترها با انواع حسگرهای فشار (بوردون، دیافراگم، کپسول) کار می‌کنند. با این تنوع، محدوده اندازه گیری از ۰ تا ۰.۵ میلی‌بار الی ۰ تا ۱۰۰۰ بار و فشارهای استاتیکی تا ۴۰۰ بار قابل سنجش است. گیج های اختلاف فشار بعنوان مثال برای کنترل جریان گاز، مایع و میزان رسوب در کارخانه‌های تصفیه استفاده می‌شوند. همچنین برای نظارت بر اندازه‌گیری سطح در مخازن بسته، کنترل نیروگاه های پمپاژ، درجه آلودگی در سیستم‌های فیلتر و فشار بیش از حد در اتاق‌های تمیز مناسب هستند.

مانومتر ویکا مطلق

این گیج‌ها زمانی استفاده می‌شود که فشار اندازه‌گیری شده مستقل از نوسانات طبیعی فشار اتمسفر باشد. فشار محیط اندازه‌گیری شده در برابر فشار مرجع تعیین می‌شود که با نقطه صفر فشار مطلق مطابقت دارد. برای این کار، محفظه مرجع کاملاً تخلیه می‌شود، به‌طوری که یک خلاء تقریباً کامل در آن وجود دارد. محدوده مقیاس بین 0 … 25 mbar و 0 … 25 bar مطلق، با کلاس‌های دقت 0.6 تا 2.5 درصد است.

از کاربردهای این ابزار اندازه‌گیری بسیار دقیق، می‌توان به نظارت بر پمپ‌های خلاء و دستگاه‌های بسته‌بندی خلاء در صنایع غدایی اشاره نمود. آنها همچنین در آزمایشگاه‌ها به منظور نظارت بر فشار تراکم یا تعیین فشار بخار مایعات استفاده می‌شوند.

نتیجه گیری

تعداد محصولات گیج فشار برند نام آشنای Wika، بسیار بیشتر از محصولات اندکیست که در این صفحه به عنوان نمونه مشاهده می‌کنید، جای نگرانی نیست چرا که دقیق صنعت اوپاتان بعنوان وارد کننده این برند، بیشترین تنوع محصولات ویکا را دارد، جهت اطلاع از قیمت‌ گیج فشار ویکا wika و یا دریافت راهنمایی‌های تخصصی، حتما با کارشناسان ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری: