خرید ترانسیمتر فشار یا سنسور فشار یوکوگاوا با بیشترین تنوع محصول

ترانسمیتر فشار یوکوگاوا

ترانسمیتر فشار یوکوگاوا به عنوان بخشی از محصولات این شرکت، برای اندازه‌گیری و انتقال فشار در فرآیندهای صنعتی استفاده می‌شود. این ابزار‌های پیشرفته از تکنولوژی‌های مختلفی مانند سنسورهای فشار، سیستم‌های الکترونیکی پیشرفته و ارتباطات دیجیتالی برای انتقال دقیق و قابل اعتماد اطلاعات فشار استفاده می‌کنند.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106
دقیق سو
یاسمن جواهریان
6 دقیقه

ترانسمیتر فشار YOKOGAWA و عملکرد آن

برای اطلاع از نحوه عملکرد پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا باید بدانید که در تمام مدل‌های ترانسمیتر فشار وظیفه حس کردن فشار توسط یک دیافراگم انجام می‌شود. فشار از طریق پورت‌های ورودی به داخل دیافراگم ایزوله‌کننده رفته و پس از منحرف شدن دیافراگم، این حرکت از طریق مایع پرکننده سیلیکونی که داخل دیافراگم قرار دارد به المان رزونانس منتقل می‌شود.

اکثر برندها از سنسور خازن تفاضلی (پیزوالکتریک) به عنوان سنسورهای الکتریکی استفاده می‌کنند اما ترانسمیتر فشار یوکوگاوا از سنسور  DPharp برای سنجش اصلی الکتریکی خود استفاده می‌کند.

البته در ظاهر این دو نوع سنسور به هم شباهت زیادی دارند، هر دو آنها در داخل یک کپسول قرار گرفته‌اند و برای محافظت از رزونانس‌ کننده‌ها در برابر سیالات خورنده از مایع پرکننده (معمولا سیلیکون) استفاده می‌کنند، اما با در نظرگیری نتایج این دو عنصر به تفاوت آنها پی خواهیم برد.

قیمت ترانسمیتر فشار یوکوگاوا

با در نظر گرفتن این نکته که تمام محصولات یوکوگاوا ساخت ژاپن هستند، از دقت بالا و طول عمر بسیار زیاد آن مطمئن خواهیم شد. در مورد قیمت ترانسمیتر فشار یوکوگاوا هم به دلیل فقدان نمایندگی رسمی در ایران نمی‌توان به طور قطع عددی برای خرید اعلام کرد، اما کاربران این برند می‌توانند با مشاوره و دریافت استعلام قیمت از مراجع معتبر تامین کننده، این محصولات را خریداری کنند.

انواع مدل‌های ترانسمیتر یوکوگاوا

همانند دیگر برندهای فعال در این حوزه، یوکوگاوا هم برای سه نوع فشار نسبی، مطلق و تفاضلی ابزاری تحت عنوان ترانسمیتر فشار یوکوگاوا عرضه کرده است. البته باید در نظر گرفت که در برخی از مدل‌ها امکان سنجش دو فشار متفاوت یا گاها هر سه فشار ممکن است.

    ۱. ترانسمیتر فشار یوکوگاوا (گیج) 

ترانسمیتر فشار یوکوگاوا (گیج) یا GP فشار فرآیند را با فشار هوای محلی همان نقطه مقایسه می‌کند، آنها دارای پورت‌هایی برای نمونه‌برداری از فشار هوای محیط هستند. زمانی که عدد اعلام شده توسط ترانسمیتر به صورت یک عددد مثبت باشد یعنی فشار اندازه‌گیری شده بیشتر از فشار محیط است، در حالی که یک عدد منفی نشان‌دهنده اندازه‌گیری فشار زیر فشار محیط است. یکی از بهترین سری‎های سنسور فشار یوکوگاوا جهت سنجش فشار گیج یا همان فشار نسبی، ترانسمیتر فشار EJX530A است.

    ۲. ترانسمیتر یوکوگاوا اختلاف فشار 

ترانسمیتر دیفرانسیل یوکوگاوا اختلاف بین دو فشار را اندازه‌گیری می‌کند؛ آنها همانند ترانسمیتر فشار یوکوگاوا (گیج) دارای دو پورت هستند که دو فشار مختلف را نسبت به هم می‌سنجند البته در این مدل امکان اندازه‌گیری فشار گیج نیز وجود دارد. ( برای اینکار باید ورودی پایین به سمت اتمسفر باز باشد.)

موارد کاربرد ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا چیست؟

  1. سنجش فشار مخازن و تانک‌های سر بسته
  2. اندازه‌گیری فشار جریان DP
  3. تست سلامت فیلترها
  4. کشف مغایرت اختلاف فشار کم یا زیاد

امکان استفاده از این سری به صورت in line  وجود ندارد و تمام مدل‌های این سری به صورت نصب مستقیم با براکت هستند، در این مدل نیز امکان استفاده از دیافراگم به صورت ریموت وجود دارد. حداکثر محدوه رنج این سری برابر با 300 بار است. البته این مقدار بسته به نوع دیافراگم و فلنج احتمال کم یا زیاد شدن دارد.

    ۳. ترانسمیتر فشار YOKOGAWA مطلق یا ابسولوت

پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا مطلق یا AP نسبت به فشار خلاء کامل (فشار صفر مطلق) سنجش خود را انجام می‌دهند. بنابراین ترانسمیترهای AP تحت تاثیر نوسانات فشار اتمسفر قرار نمی‌گیرند. تمام کمیت‌های اعلام شده توسط این مدل، مثبت هستند. فرستنده‌های فشار مطلق Yokogawa از فناوری سنسور دیجیتال DPharp استفاده می‌کنند تا خوانش‌های دقیق و قابل اعتماد را با سرعتی بالا دریافت، پردازش و ارائه کنند.

کاربرد ترانسمیتر فشار یوکوگاوا مطلق زمانی مشخص می‌شود که برای اندازه‌گیری اصلا نباید فشار دیگری مثل یک فشار دوم یا فشار اتمسفر روی کمیت اصلی تاثیر بگذارد. به طور مثال در سنجش آب و هوایی یا در ارتفاع‌های گوناگون که بر روی فشار تاثیر گذار است، از این نوع استفاده می‌شود. مدل‌های ارائه شده برای اندازه‌گیری فشار مطلق به دلیل دقت بالا و پیچیدگی، محدودتر هستند.

چند نمونه از ترانسمیتر فشار YOKOGAWA

سنسور فشار یوکوگاوا DPHARP

DPharp به معنی Differential Pressure high accuracy Resonant pressureکه توسط خود یوکوگاوا اینگونه تشریح شده است. این سنسور شامل دو resonator یا تشدیدکننده که بر روی یک صفحه قرار گرفته است، می‌باشد. دو تشدیدکننده که از متریال‌های مختلف هستند، با ایجاد فشار مرتعش شده و با این ارتعاش ایجاده شده آنها خم می‌شوند، البته هرگز هر دو به یک اندازه مرتعش نمی‌شوند. با ایجاد ارتعاش، یک فرکانس توسط هر کدام از این دو قطعه بدست می‌آید که با استفاده از نمودار‌های مربوطه این فرکانس به سیگنال قابل خوانش تبدیل می‌شود. لازم به ذکر است که تمامی سری EJA-E مانند ترانسمیتر فشار یوکوگاوا مدل EJA530E ،مجهز به این سنسور قدرتمند می‌باشند.

دلیل مزیت اصلی ترانسمیتر  DPharp نسبت به دیگر سنسورها این است که مستقیما یک سیگنال دیجیتال خروجی را ارائه می‌کند و نیاز تبدیل آنالوگ به دیجیتال را از بین می‌برد و عملکرد را بهبود می‌بخشد، اما سنسورهای دیگر قبل از پردازش سیگنال نیاز به تبدیل آنالوگ به دیجیتال دارند که باعث ایجاد خطاهای اضافی می‌شود.

علت محبوبیت پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا

سنسور فشار یوکوگاوا علاوه بر دقت بسیار بالا در اعلام نتایج و قابل اعتماد بودن، مجهز به تکنولوژی یا فناوری خاصی هستند که آنها را نسبت به دیگر رقیبان خود در این عرصه متمایز  می‌کند. ترانسمیتر yokogawa دارای سنسور DPharp هستند که تنها توسط همین کمپانی ارائه می‌شود و از طرفی کمپانی مدعی است که با این تکنولوژی بسیاری از خطاهای رایج در ترانسمیتر های فشار از بین رفته و همچنین عملکرد و راندمان دستگاه بسیار پیشرفت کرده‌است.

نمونه‌ای از عملکرد سنسور فشار یوکوگاوا

تفاوت بین سری EJA و EJX

سری‌های EJA-A مدل‌های قدیمی یا بهتر بگوییم ابتدایی‌تر این برند بودند و برخی امکانات را ارائه نمی‌دهند. در مقابل خانواده EJX-A که با تکنولوژی‌های به روزتر ساخته می‌شوند دارای مزیت‌های بسیاری مانند؛ دقت بالاتر، طول عمر بیشتر، زنگ اخطار، امکان اندازه‌گیری چند متغیر و… هستند.

ترانسمیتر فشار YOKOGAWA و قابلیت اتصال بیسیم (وایرلس)

جهت استفاده از پرشر ترانسمیتر Yokogawa به صورت بی‌سیم باید از سری EJX-B استفاده شود. این سری قدرت بسیار بالایی در زمان پاسخگویی به ثبت رسانده که برابر با 0.5 ثانیه است. همچنین امکان استفاده از این مدل با باتری‌های لیتیومی نیز وجود دارد تا دیگر نیاز به استفاده از سیم‌کشی‌های دست و پا گیر نباشد.

جمع‌بندی

ترانسمیتر فشار یوکوگاوا به عنوان بخشی از تجهیزات اندازه‌گیری و کنترل صنعتی، نقش بسیار مهمی را در بهبود عملکرد و کارایی صنایع مختلف ایفا می‌کنند. سنسور فشار یوکوگاوا با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، دقت بالا، پایداری در شرایط مختلف محیطی و امکان اتصال به شبکه‌های اتوماسیون صنعتی، به کاربران خود امکان اندازه‌گیری دقیق و انتقال اطلاعات فشار را فراهم می‌کنند.

اشتراک گذاری: