ترانسمیتر فشار زیمنس

ترانسمیتر فشار زیمنس

ترانسمیتر فشار زیمنس، ابزاری پیشرفته و قابل‌اطمینان است که با استفاده از تکنولوژی برتر، اندازه‌گیری دقیق فشار در فرآیندهای صنعتی را فراهم می‌کند. این ترانسمیتر با طراحی مدرن و قابلیت اتصال به شبکه‌های اتوماسیون صنعتی، اطلاعات دقیق و لحظه‌ای از فشار محیط را منتقل کرده و در بهبود کنترل و کارایی سیستم‌های صنعتی مؤثر می‌باشد.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106
دقیق سو
یاسمن جواهریان
1 دقیقه

معرفی ترانسمیتر فشار زیمنس

زیمنس، یک کمپانی آلمانی معتبر و  تولیدکنندهٔ پیشرو در سیستم‌های کنترل و اتوماسیون صنعتی است که به دلیل استفاده از راه‌حل‌های نوآورانه در صنعت شهرت زیادی پیدا کرده است. یکی از اجزای کلیدی در فرآیندهای صنعتی اندازه‌گیری فشار است و بدیهی است که ترانسمیتر فشار نقش مهمی در اندازه‌گیری و نظارت دقیق فشار دارد.

ترانسمیتر فشار زیمنس مانند دیگر سنسورهای فشار، میزان فشار اندازه­‌گیری شده که یک کمیت فیزیکی است را به یک مقدار مشخصی از سیگنال الکترونیکی (mA 4-20) تبدیل می­‌کند تا برای سیستم‌های مانیتورینگ و حلقه کنترل قابل خوانش باشد و توسط آنها به جهت استفاده در اهداف مختلفی مثل کنترل، نظارت و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها مورداستفاده قرا‌ر گیرد.

ترانسمیتر فشار زیمنس از پروتکل‌های ارتباطی مختلفی مانند HART، Profibus و Foundation Fieldbus پشتیبانی می‌کند که امکان ادغام یکپارچه ترانسمیتر فشار با سیستم‌های کنترلی موجود را فراهم می‌کند.

سنسور فشار زیمنس مجهز به قابلیت‌های تشخیص پیشرفته‌ای می‌­باشد که می‌تواند مشکلات احتمالی را شناسایی کرده و هشدارهای اولیه را ارائه دهد و همچنین دارای ویژگی‌های خود کالیبراسیون می­‌باشد که نیاز به کالیبراسیون دستی و نگهداری را کاهش می‌دهد.

پوسته ترانسمیتر زیمنس از ریخته‌گری آلیاژ آلومینیوم بوده و علاوه بر مقاومت بالا، وزن سبکی دارد و این موضوع به نصب آسان دستگاه نیز کمک می‌کند. پروسه انتقال در این تجهیزات به‌صورت دوسیمه بوده و دارای توانایی ضد تداخل قوی و فاصله انتقال طولانی است. ترانسمیترهای فشار زیمنس دارای نمایشگرهای LED یا LCD بوده و امکانش خوانش از روی صفحه را به‌راحتی امکان‌پذیر می‌کنند و میدان دید خوبی ایجاد می‌کنند.

نکته حائز اهمیت در مورد این برند اینست که آلمان سرچشمه بهترین ابزارآلات سنجش فشار و دما ، تولید کننده ترانسمیتر فشار ویکا رقیب اصلی این برند می‌باشد که از رقابت تنگاتنگ این دو برند ما همیشه شاهد پیشرفت و بروزرسانی‌های متنوعی برای این ابزار هستیم.

چند نوع از انواع ترانسمیتر فشار زیمنس

ترانسمیتر فشار زیمنس ، ملاحظات استفاده

پرشر ترانسمیتر زیمنس ، نصب و نگهداری

در هنگام نصب ترانسمیتر فشار و به‌خصوص پرشر ترانسمیتر زیمنس باید به ابعاد و اندازهٔ شیر یا منیفولدهایی که سنسور بر روی آنها وصل می‌شود، توجه ویژه‌ای کرد. رزروه باید کاملاً اندازه باشد و به‌سختی یا خیلی آزاد متصل نشود چون در این صورت احتمال نشتی وجود دارد. ازآنجایی‌که هدف اندازه‌گیری فشار است و در بسیاری از موارد تنها بخار سنجیده می‌شود، پس تمیز نگه‌داشتن تمام اتصالات و رزوه از هر گونه رسوب و مواد زائد جامانده بسیار مهم است و باید به‌صورت دوره‌ای چک و تمیز شوند.

برای محل نصب و جایگاه ترانسمیتر فشار زیمنس در خط فرآیند این نکته حائز اهمیت است که نباید خیلی نزدیک به بالادست خط تولید نصب شود، چون ممکن است به‌مرور دچار تجمع مواد مذابی شود که با فشار زیاد وارد لوله شده‌اند. همچنین نباید بیش از حد در عمق تانک نصب شود، چون علاوه بر فشار وارده بر روی سطح دستگاه، احتمال ایجاد خرابی دستگاه به دلیل پدیده گردابی در مخزن نیز وجود دارد.

انواع ترانسمیتر فشار زیمنس

خرید ترانسمیتر فشار زیمنس

برند زیمنس در ایران از قدیم شناخته شده بوده و همچنین در بسیاری از پالایشگاه‌های جنوب ایران به دلیل انتخاب آن توسط مهندسین آلمانی همچنان استفاده می‌شود و یکی از نام‌آورترین برندهای ترانسمیتر فشار در صنایع ایران است.

پرشر ترانسمیتر زیمنس با ارائه سنجش دقیق باعث شده تا قابلیت اطمینان بالایی را برای خود ثبت کند و به‌گونه‌ای طراحی شده‌ است که در شرایط سخت محیطی مقاومت کند. ترانسمیترهای فشار زیمنس چون با انواع پروتکل‌های ارتباطی سازگاری دارند، قدرت دسترسی و کنترل بسیار خوبی به کاربران خود می‌دهند.

باتوجه‌ به موارد ذکر شده خرید ترانسمیتر فشار زیمنس یک سرمایه‌گذاری بلندمدت برای فرآیندهای صنعتی و نیمه‌صنعتی می‌­باشد. این ترانسمیترها با سنجش دقیق، ویژگی‌های پیشرفته و عملکرد قابل‌اعتماد خود به کنترل بهتر فرآیند، به بهبود ایمنی و کاهش زمان توقف کمک می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش دقیق صنعت اوپاتان در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری: