ترانسمیتر فشار زیمنس

ترانسمیتر فشار زیمنس

فروش انواع ترانسمیتر زیمنس آلمان در مدل های مختلف رنجهای کاری متفاوت. برای دریافت مشاوره تخصصی و همچنین لیست قیمت کالا با ما در دقیق صنعت اوپاتان همراه باشید.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106

نگاهی به ترانسمیتر فشار زیمنس

زیمنس، یک کمپانی آلمانی، معتبر و  تولیدکننده‌ی پیشرو در سیستم‌های کنترل و اتوماسیون صنعتی است که به دلیل استفاده از راه‌حل‌های نوآورانه بین کسب و کارها شهرت زیادی پیدا کرده‌است. یکی از اجزای کلیدی در فرآیندهای صنعتی اندازه‌گیری فشار است و ترانسمیترهای زیمنس نقش مهمی در اندازه‌گیری و نظارت دقیق فشار دارند. در ادامه به مزایای استفاده از ترانسمیتر فشار زیمنس و اینکه چگونه آنها می‌توانند در به حداکثر رساندن راندمان صنعتی کمک کنند، پرداخته می‌شود.

آشنایی با نقش ترانسمیتر فشار siemens  در صنعت

به طور کلی ترانسمیتر فشار دستگاهی است که فشار را که یک کمیت فیزیکی است، تبدیل به یک مقدار مشخصی از سیگنال (4-20 mA) کرده تا برای سیستم‌های مانیتورینگ و حلقه کنترل قابل خوانش و توسط آنها به جهت استفاده در اهداف مختلفی مثل کنترل، نظارت و تجزیه و تحلیل داده‌ها مورد استفاده قرا‌ر گیرد. در محیط‌های صنعتی کنترل دقیق و نظارت بر تمامی واحدها بسیار حائز اهمیت بوده و حتما باید از تجهیزات با کیفیت استفاده شود.

ترانسمیتر فشار زیمنس

موارد قابل استفاده و راهنمای خرید ترانسمیتر فشار زیمنس

شرایط نصب و نگهداری پرشر ترانسمیتر زیمنس

در هنگام نصب تمام ترانسمیترها باید به ابعاد و اندازه‌ی شیر یا منیفولدهایی که ترانسمیتر بر روی آنها وصل می‌شود، توجه ویژه‌ای کرد. رزروه باید کاملا اندازه باشد و به سختی یا خیلی شل متصل نشود چون در این صورت احتمال نشتی وجود دارد. از آنجایی که هدف اندازه‌گیری فشار است و در بسیاری از موارد تنها بخار سنجیده می‌شود پس تمیز نگه داشتن تمام اتصالات و رزوه از هر گونه رسوب و مواد زائد جامانده بسیار مهم است و باید به صورت دوره‌ای چک و تمیز شوند.

برای محل نصب و جایگاه ترانسمیتر در خط فرآیند باید توجه شود که نباید خیلی نزدیک به بالادست خط تولید نصب شود، چون ممکن است به مرور دچار تجمع مواد مذابی شود که با فشار زیاد وارد لوله شده‌اند. همچنین نباید بیش از حد در عمق یه تانک نصب شود، چون علاوه بر فشار وارده بر روی سطح دستگاه، احتمال ایجاد خرابی دستگاه به دلیل پدیده گردابی در مخزن نیز وجود دارد.

معرفی برخی از معروف‌ترین مدل‌های ترانسمیتر فشار زیمنس

سری‌های جدید و به روز پرشر ترانسمیترهای زیمنس با کد SITRANS P شناخته می‌شوند، این سری انتخاب‌های متنوعی در درصد دقت به شما می‌دهند و می‌توانید 0.04٪ تا 0.3٪ را برگزینید. این سری دارای آخرین تاییدیه‌ها و گواهینامه‌ها نیز هستند.

SITRANS P420 : در این مدل دقت اندازه‌گیری بالا 0.04%، بر اساس استانداردهای IEC61508 توسعه یافته‌است، صفحه نمایش HMI بهبود یافته و بزرگتر و جدیدتر است، امکان استفاده از دور و قابل استفاده در صنایع خاص و خشن جمع بندی شده‌است.

SITRANS P320: دقت اندازه‌گیری در این مدل برابر با 0.065% است و بر اساس IEC61508 بهبود یافته‌است. این مدل برای استفاده در صنایع نفت و گاز، مهندسی مکانیک، آب و فاضلاب، صنایع شیمیایی و… کاربرد دارد.

نکته قابل توجه در مورد این دو مدل این است که ترانسمیتر P420 مدل بهبود یافته همان P320 است با این تفاوت که دقت در P420 بیشتر شده و امکان دیجیتالی شدن را نیز دارد. با کمک هر دو مدل می‌توان فشارهای گیج، مطلق و اختلاف فشار را اندازه گرفت.

ترانسمیتر فشار زیمنس دیافراگمی و اختلاف فشار

مزایای ترانسمیتر فشار زیمنس چیست؟

برند زیمنس چون در ایران از قدیم شناخته شده بوده و همچنین در بسیاری از پالایشگاه‌های جنوب ایران به دلیل انتخاب آن توسط مهندسین آلمانی همچنان استفاده می‌شود، یکی از نام‌آورترین برندهای ترانسمیتر فشار است. البته تنها نباید به نام برند بسنده کرد و بد نیست نگاهی به ویژگی‌های مثبت ترانسمیتر فشار زیمنس نیز بیانداریم:

در ابتدا باید به سنجش دقیق و قابل اعتماد ترانسمیترهای زیمنس اشاره کرد، ارائه یک سنجش دقیق باعث شده تا قابلیت اطمینان بالایی را برای خود ثبت کنند. آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در شرایط سخت محیطی مقاومت کنند. ترانسمیترهای فشار زیمنس چون با انواع پروتکل‌های ارتباطی سازگاری دارند، قدرت دسترسی و کنترل بسیار خوبی به کاربران خود می‌دهند.

پوسته ترانسمیتر زیمنس از ریخته‌گری آلیاژ آلومینیوم بوده و علاوه بر مقاومت بالا، وزن سبکی نیز دارد و این موضوع کمک به نصب آسان دستگاه نیز می‌کند. پروسه انتقال در این تجهیزات به صورت دو سیمه بوده و جریان 4-20 میلی‌آمپری دارای توانایی ضد تداخل قوی و فاصله انتقال طولانی است. ترانسمیترهای فشار زیمنس دارای نمایشگرهای LED یا LCD بوده و امکانش خوانش از روی صفحه را به راحتی امکان‌پذیر می‌کنند و میدان دید خوبی ایجاد می‌کنند.

چه چیزی ترانسمیتر زیمنس را متمایز می‌کند؟

  1. پشتیبانی از پروتکل‌های ارتباطی چندگانه: ترانسمیترهای فشار زیمنس از پروتکل‌های ارتباطی مختلفی مانند HART، Profibus و Foundation Fieldbus پشتیبانی می‌کنند که امکان ادغام یکپارچه با سیستم‌های کنترل موجود را فراهم می‌کند.
  2. تشخیص و خود کالیبراسیون: فرستنده‌های فشار زیمنس مجهز به قابلیت‌های تشخیص پیشرفته‌ای هستند که می‌توانند مشکلات احتمالی را شناسایی کرده و هشدارهای اولیه را ارائه دهند. آنها همچنین دارای ویژگی‌های خود کالیبراسیون هستند که نیاز به کالیبراسیون دستی و نگهداری را کاهش می‌دهند.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری:

چرا ترانسمیترهای فشار زیمنس انتخاب بهینه‌ای برای به حداکثر رساندن راندمان صنعتی هستند؟ همانطور که در این مقاله به بررسی ویژگی‌های ترانسمیتر زیمنس پرداختیم، دانستیم که تبدیل شدن به یک برند مشهور و معتبر بی‌دلیل نبوده‌است. این ترانسمیترها با سنجش دقیق، ویژگی‌های پیشرفته و عملکرد قابل اعتماد خود به کنترل بهتر فرآیند، به بهبود ایمنی و کاهش زمان توقف کمک می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه ترانسمیتر فشار siemens می‌تواند برای عملیات صنعتی شما مفید باشد، از وب سایت ما دیدن کنید یا همین امروز جهت مشاوره یا خرید ترانسمیتر فشار زیمنس با تیم فروش ما تماس بگیرید.