گواهی های محافظت متفاوت

گواهی محافظت یا IP چیست و چگونه رتبه‌بندی می‌شود؟

آیا اهمیت IP را در گیج فشار می‌دانید؟ سیستم رتبه‌بندی حفاظت از ورود (IP) یک مقیاس شناخته‌شده جهانی است که میزان مقاومت دستگاه‌ها دربرابر عوامل محیطی مختلف را مشخص می‌کند. این سیستم یکی از تجهیزات سنجش فشار بوده و به ما اطلاعاتی درباره آب‌بندی محفظه‌های الکتریکی یا مکانیکی دربرابر نفوذ اجسام خارجی و رطوبت می‌دهد.

در واقع، رتبه‌بندی IP نقش محوری در صنایع مختلفی ازجمله الکترونیک، خودروسازی و حتی پزشکی ایفا می‌کند. با درک و استفاده از کدهای IP مربوط به دستگاه‌های خود، می‌توانید دوام و قابلیت اطمینان آن‌ها را تضمین کنید. در ادامه شما را با این رتبه‌بندی در این دستگاه‌ها آشنا می‌کنیم.

سیستم رتبه‌بندی در گیج فشار

سیستم رتبه‌بندی IP در گیج فشار یک مقیاس شناخته‌شده جهانی است که برای محصولات مختلفی استفاده می‌شود. این سیستم به مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان امکان می‌دهد تا درک روشنی از سطوح حفاظت ارائه‌شده توسط محصولات داشته باشند.

سیستم رتبه‌بندی IP شامل اجسام جامد و مایعات بوده و برای اطمینان از ایمنی، عملکرد و طول عمر محصولات بسیار مهم است، به‌ویژه زمانی که این محصولات در معرض محیط‌های بالقوه صنعتی خشن قرار می‌گیرند. این سیستم دارای یک رقم اول در رتبه‌بندی IP است که میزان حفاظت در برابر اجسام جامد (ذرات غبار) را نشان می‌دهد.

این رقم از صفر تا 6 متغیر بوده که صفر به‌معنای عدم محافظت و 6 به‌معنای محافظت کامل در برابر گرد و غبار و سایر اجسام خارجی است. همچنین، رقم دوم در رتبه‌بندی IP نشان‌دهنده سطح حفاظت دربرابر مایعات شناخته می‌شود.

این رقم نیز از صفر تا 8 متغیر است که صفر به‌معنای عدم حفاظت و 8 به‌معنای محافظت دربرابر غوطه‌وری در سیال به‌طور مداوم است. در ادامه درقالب جدول مفهوم عددها را بیان می‌کنیم:

جدول معرفی ip ها

اعداد دوم جدول ip

همه چیز درباره گیج فشار

گیج فشار یا پرشر گیج ابزاری است که برای اندازه‌گیری فشار سیالات (مایع و گاز) در صنایع مختلف استفاده می‌شود. این ابزار به‌صورت یک سنسور فشار عمل کرده و با انتقال فشار به شکل مکانیکی، امکان اندازه‌گیری دقیق فشار را فراهم می‌کند. گیج به‌عنوان یک ابزار کنترلی برای بررسی عدم نشتی و تغییرات ناخواسته در نصب سیستم استفاده می‌شود.

این ابزار براساس میزان فشار کاری، نوع سیال، محیط و دیگر عوامل مختلف در انواع مختلفی تولید می‌شود. هنگام خرید گیج فشار، باید به پارامترهایی مانند محدوده اندازه‌گیری، جنس بدنه، دمای محیط و سیال، نوع حسگر اندازه‌گیری، شیشه روی صفحه و کلاس دقت توجه کرد.

معرفی چند نمونه معتبر گیج فشار با IP بالا

استفاده از برندهای اصیل و معتبر جهانی نیز در انتخاب و خرید گیج بسیار مهم است. برندهای معروفی مانند گیج فشار ویکا از آلمان و گیج ایندومارت از کانادا، نمونه‌هایی از بهترین برندهای این صنعت هستند که همیشه کیفیت و دقت را در تولیدات خود مدنظر قرار می‌دهند. در ادامه به چند نمونه مقاوم اشاره می‌کنیم.

گیج فشار ویکا مدل‌ 232.50 و 233.50

این محصول به‌عنوان مانومتر  نیز شناخته می‌شود و ازجمله گیج‌های بوردونی محبوب در صنایع مختلف است. این گیج‌ها با استفاده از استانداردهای EN 837-1 و ASME B40.100 تولید می‌شوند و دارای محدوده سنجش وسیعی هستند.

علاوه‌بر گیج ویکا 232.50 از جنس استیل ساخته شده‌ که به آن‌ها استحکام و کیفیت بالا می‌بخشد. این گیج‌ها در 3 سایز 63، 100 و 160میلی‌متر تولید می‌شوند و به‌دلیل ویژگی‌های برجسته‌ای که دارند، در بسیاری از صنایع و به‌خصوص در صنعت فشار قابل اعتماد هستند. این مدل‌ها دارای دو درجه محافظت IP65 و IP66 هستند.

گیج استیل برنج ویکا مدل 213.53

یک گیج فشار با قابلیت پر شدن با گلیسیرین است که در اندازه‌های 50، 63 و 100میلی‌متر تولید می‌شود. این گیج دارای گواهی IP65 بوده که به‌معنای مقاومت دربرابر نفوذ آب و گرد و غبار است. بدنه گیج از جنس استنلس‌استیل ساخته شده و قطعاتی که در تماس با سیال قرار می‌گیرند از آلیاژ برنج تهیه شده‌اند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که گیج استیل برنج ویکا مدل 213.53 مناسب برای استفاده در شرایط مختلف صنعتی باشد.

گیج فشار تمام استیل نوافیما سری  MGS18

گیج‌های سری MGS18 نوافیما که در دسته گیج تمام استیل قرار می‌گیرند، دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند. با استفاده از آلیاژهای استیل متنوع در ساخت دستگاه، این گیج‌ها مقاومت بسیار بالایی دربرابر مواد خورنده، حرارت و سایر عوامل محیطی ارائه می‌دهند. بدنه این گیج‌ها از استنلس‌استیل 304 ساخته‌شده و قطعات متحرک یا “Wetted part” آن‌ها از استیل 316 تولید شده است.

گیج تمام استیل Baumer مدل‌های MEX8 و MMX1

گیج فشار تمام استیل Baumer ، شامل مدل‌های MEX8 و MMX1به‌عنوان یک ابزار صنعتی برای اندازه‌گیری فشار در محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل‌ها با دقت‌های مختلف، از 2.5% تا یک و به استاندارد EN837-1 تولید می‌شوند.

صفحه MMX1 از پلی‌کربنات و صفحه MEX8 از شیشه نشکن ساخته شده‌است. همچنین، این گیج‌ها دارای ویژگی‌هایی مانند اندازه صفحه، کلاس دقت اندازه‌گیری، گواهی حفاظت، جنس بدنه و قابلیت استفاده به‌صورت روغنی در مدل MEX8 هستند.

جمع‌بندی

سیستم رتبه‌بندی حفاظت از ورود (IP) در گیج فشار میزان مقاومت دستگاه‌ها را دربرابر عوامل مختلف محیطی مشخص می‌کند. این سیستم در صنایع مختلف از جمله الکترونیک، خودروسازی و پزشکی استفاده می‌شود. رتبه‌بندی IP شامل حفاظت دربرابر اجسام جامد و مایعات است و برای تضمین دوام و قابلیت اطمینان دستگاه‌ها اهمیت دارد.

گیج یک ابزار است که برای اندازه‌گیری فشار سیالات مایع و گاز استفاده می‌شود. استفاده از برندهای اصیل و معتبر جهانی در خرید گیج بسیار مهم است. برای این منظور می‌توانید با ما در تماس باشید تا همراه شما در عملیاتتان باشیم و بهترین انتخاب را انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *