انواع گیج فشار تمام استنلس استیل در این دسته قابل مشاهده است

گیج فشار تمام استیل

فروش انواع گیج فشار تمام استیل از برندهای معتبر جهانی، در سایزها، کاربردها، ویژگی‌ها و فشارهای کاری مختلف. جهت دریافت لیست قیمت مانومترهای تمام استیل و یا مشاوره فنی با ما در تماس باشید.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106
دقیق سو
یاسمن جواهریان
3 دقیقه

پرشر گیج‌های تمام استیل و بررسی انواع آن

گیج‌های فشار از انواع متریال‌های استیل، برنج، فنولیک و … ساخته می‌شوند. یکی از مقاوم‌ترین آنها استیل ضد زنگ بوده که می‌تواند در برخی و یا تمام قطعات بکار رفته باشد. هنگامی که تمامی قطعات گیج همچون بدنه، کانکشن، حسگر و اجزای داخلی از Stainless steel باشد، آن را گیج فشار تمام استیل می‌‌نامند.

بطور کلی این گیج‌های مقاوم برای فعالیت در شرایط محیطی سخت ساخته شده و با سه آلیاژ استنلس استیل 304، 316 و 316L ارائه می‌شوند. اما تفاوت این سه مدل در چیست؟

آلیاژ استنلس استیل 304

این نوع از آلیاژ استیل که در بازار از همه پرکاربردتر است، به عنوان معمول‌ترین فولاد ضد زنگ به کار می‌رود. این آلیاژ شامل مقادیر زیادی از نیکل و کروم است. همچنین برای استحکام بخشیدن به آن از مقادیر متفاوتی از کربن و منگنز نیز استفاده می‌شود. اما تمام این ترکیبات تنها در حدود نصف ترکیب درصد وزنی این آلیاژ را تشکیل داده و مابقی از آهن تشکیل می‌شود. به دلیل استفاده از کروم و نیکل این آلیاژ مقاومت بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی داشته و همچنین این ترکیب در برابر مواد خورنده نیز مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.

استنلس استیل 316 و 316L

این دو آلیاژ رایج همانند مدل قبلی شامل تمامی عناصر بالا هستند و علاوه بر آن حاوی مقادیری از مولیبدن نیز می‌باشند. حضور مولیبدن در این ترکیب باعث افزایش مقاومت بسیار زیادی در برابر مواد شیمایی، خورنده و اکسنده می‌شود. در مورد پرداختن به تفاوت استنلس استیل 316 و 316L نیز باید گفت که L برگرفته از Low و اشاره به حضور مقدار کربن کمتر در این آلیاژ دارد، البته از نظر ظاهری نمی‌توان متوجه این تفاوت شد. کربن کمتر  در آلیاژ، برای استفاده در دماهای بسیار بالا مناسب‌تر است و از طرفی آلیاژ 316L جوش‌پذیری راحت تری نسبت به نوع مشابه خود با درصد کربن بیشتر دارد.

در گیج‌های فشار تمام استیل نیز امکان انتخاب و تغییر مدل‌ها به صورت‌های گوناگونی امکان پذیر است. به طور مثال برخی با بدنه استیل 304 و اجزای داخلی برنجی، برخی به صورت تمام استیل 304، برخی بدنه استیل 304 و اجزای 316  و گاها و در موارد به شدت خورنده برای ساخت به طور کامل از استیل 316 استفاده می‌شود.

برای خرید گیج فشار، شما باید به شرایط محیطی و موادی که تجهیزات با آن سر و کار دارند به طور کامل توجه کنید. همچنین جهت راهنمایی بیشتر و انتخاب مدل مناسب می‎توانید از تیم فنی ما کمک بگیرید.

اشتراک گذاری: