دقیق صنعت، تامین کننده تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق

گیج فشار روگر

دقیق سو، وارد کننده و نماینده انواع گیج های فشار روگر با ضمانت اصالت کالا می باشد. جهت خرید، مشاوره و استعلام قیمت کارشناسان ما در دقیق سو آماده پاسخگویی هستند.

برند روگر

کمپانی روگر در سال 1942 کار خود را با ساخت دماسنج فلزی در یک کارگاه مهندسی در لوزان سوئیس آغاز نمود. در سال 1955 اولین شرکت روگر در آلمان غربی و فروش دماسنج در سوئیس را ارتقا بخشید. در سال 1962 رولف روگر جانشین پدرش شد و کسب و کار خانوادگی را توسعه داد و به یک شرکت مدرن تبدیل شد.

روگر طیف کاملی از گیج‌های فشار و فشار دیفرانسیل را برای مصارف مختلف صنعتی ارائه می‌دهد. روگر با داشتن یک شرکت سه تابعیتی (آلمان، مالزی و چین) و با بیش از 60 نماینده در سراسر دنیا به یکی از برندهای پر قدرت در این حوزه تبدیل شده است.

فشارسنج‌ یا گیج فشار روگر :

همانطور که گفته شد کمپانی روگر فعالیت خود را با ساخت دماسنج آغاز نمود و از آنجایی که اندازه‌گیری فشار و دما مکمل هم هستند این تخصص باعث شد تا طراحی و ساخت گیج‌های فشار در دستور کار این شرکت به صورت تخصص قرار بگیرد.

گیج‌ یا مانومترهای فشار روگر در مدل‌های کپسولی، دیافراگمی یا لوله‌ای و دیجیتال ساخته شده‌اند. محصولات روگر مطابق با استانداردهای جهانی، دقت در طراحی ساخت و ایمنی و کارایی بالا ارائه می‌شوند.

گیج فشار بالا (High Pressure Gauge) روگر :

گیج‌های فشار بالا عملکردی همانند دیگر گیج‌ها دارند با این تفاوت که می‌توانند فشار را با نرخ بسیار بالاتری نسبت به فشارسنج استاندارد اندازه‌گیری کند. حسگر این گیج‌ها به صورت بوردون تیوب بوده و از مشخصات آن می‌توان به تطبیق‌پذیری، دقت و استحکام فوق‌العاده اشاره کرد. علاوه بر اندازه‌گیری در فشارهای بالا همچنین این سری مقاومت بالایی در برابر لرزش‌های ناشی از عملیات از خود نشان می‌دهند.

گیج‌های اختلاف فشار یا دیفرانسیل روگر:

گیج‌های اختلاف فشار، به جای اندازه‌گیری دقیق فشار خلاء یا سیستم، تفاوت بین دو فشار را اندازه‌گیری می‌کنند. این سری از گیج‌ها به اندازه دیگر مدل‌ها مشابه محبوبیت ندارند اما اگر از آنها به درستی استفاده شود، می‌تواند از نظر زمان و هزینه بسیار مفید واقع شود. آنها می‌توانند از تجهیزات محافظت کنند، عملکرد فرآیندها را بهبود ببخشند و خطاها را به روشی ساده، مقرون به صرفه و قابل اعتماد به حداقل برسانند. یک گیج فشار دیفرانسیل توانایی این را دارد که اختلاف فشار بین دو اتصال را اندازه‌گیری کند. با این کار، هزینه تهیه، نصب و نگهداری به طور مثال دو گیج برای دو تانکر به یک گیج مابین این دو تانکر تقلیل پیدا کرده و با اینکار فضای آزاد بیشتر و درصد خطای کمتری خواهید داشت.

یکی دیگر از موارد استفاده از گیج‌های اختلاف فشار، تشخیص نشتی در دستگاه‌ها می‌باشد این موضوع به این دلیل است که، این گیج‌ها بسیار حساس و دقیق هستند و نتایج را سریعا اعلام می‌کنند. محصولات روگر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در محیط‌های گازی شیمیایی و حتی سیالاتی با ویسکوزیته‌های بالا نیز پاسخگو خواهند بود.

گیج‌های فشار کم (Low Pressure) روگر:

کمپانی روگر برای فشار‌های پایین استفاده از دو مدل را توصیه می‌کند:

فشارسنج کپسولی – فشارسنج دیافراگمی

عملکرد فشارسنج کپسولی: این سری از گیج‌های فشارمناسب برای انداز‌ه‌گیری فشارهای خیلی کم می‌باشند. نحوه کارکرد گیج به این صورت است که دو دیافراگم به هم جوش داده شده و یک کپسول را تشکیل داده‌اند. هنگامی که فشار به کپسول وارد می‌شود، کپسول به سمت داخل یا بیرون منحرف می‌شود. از آنجایی که این کپسول در یک سیستم حرکتی قرار گرفته، این جابه‌جایی منجر به حرکت چرخشی مانومتر می‌شود.

فشارسنج دیافراگمی: گیج‌فشار دیافراگمی یا سیل‌گیج (sealgauge) برای اندازه‌گیری سیال از انحراف یک غشای نازک و انعطاف‌پذیر در سیستم استفاده می‌کند. وجود دیافراگم در داخل گیج باعث جداسازی سیالات خورنده از سنسور اندازه‌گیرنده می‌شود. همانند مدل قبلی این گیج نیز مناسب برای استفاده و اندازه‌گیری فشارهای کم می‌باشد. گیج‌های فشار دیافراگم را می‌توان با اتصالات فلنج‌ها تشخیص داد. در شکل زیرشمای کلی یک گیج‌فشار دیافراگمی آورده شده است:

به طور کلی گیج‌های فشار کپسولی برای اندازه‌گیری هوا، گازهای خشک و فشارهای کم استفاده می‌شوند. محدوده اندازه‌گیری برای آنها -600 تا 600 میلی‌بار را پوشش می‌دهند. حسگر این مدل‌ها به صورت دو دیاگرام فلزی‌ است که به یکدیگر لحیم شده‌اند و یک محفظه استوانه را تشکیل داده‌اند.

این مدل‌ها برای اندازه‌گیری فشار یا خلاء سیالات ویسکوز، متبلور یا خورنده طراحی و ساخته شده‌اند. از طرفی این نوع در مقایسه با لوله‌های بوردون تیوب، قوی‌تر هستند و بهتر می‌توانند فشار بیش از حد یا سیالات خورنده را کنترل کنند.