گیج فشار روگر سوئیس

گیج فشار روگر

دقیق صنعت اوپاتان، تامین کننده انواع گیج‌ فشار روگر با ضمانت اصالت کالا و مناسب‌ترین قیمت است. جهت دریافت قیمت و خرید از کارشناسان فروش ما کمک بگیرید.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106

معرفی و بررسی گیج فشار روگر

گیج‌ فشار روگر Rueger در مدل‌های کپسولی، دیافراگمی، بوردونی و دیجیتال برای انواع فشار پایین، فشار بالا و اختلاف فشار با ایمنی و کارایی بالا تولید می‌شود. گیج‌های دیافراگمی و کپسولی آن طبق استاندارد EN 837-3 و مدل‌های بودون تیوب آن منطبق بر استاندارد EN 837-1 طراحی می‌شوند.

دسته بندی پرشر گیج‌ روگر

کمپانی روگر، محصولات گیج فشار خود را در سه رده گیج‌های فشار بالا، گیج‌های اختلاف فشار و گیج‌های فشار پایین تولید می‌کند که هر یک مزایای انحصاری خود را داشته و مدل‌هایی را نیز شامل می‌شوند، در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

گیج فشار بالا روگر (High Pressure Gauge)

مانومترهای فشار بالا روگر عملکردی همانند دیگر انواع گیج فشار داشته با این تفاوت که می‌توانند فشار را با نرخ بسیار بالاتری نسبت به گیج‌های استاندارد اندازه‌گیری کنند و از مقاومت بالایی در برابر لرزش‌های ناشی از عملیات نیز برخوردارند. حسگر این مدل از گیج‌ روگر بصورت بوردون تیوب بوده و از مشخصات آن‌ها می‌توان به تطبیق‌پذیری، دقت و استحکام فوق‌العاده بالا اشاره نمود.

گیج‌های فشار بالا روگر شامل مدل‌های زیر نیز می‌شوند:

گیج‌ اختلاف فشار روگر

این‌سری از پرشر گیج‌ روگر بجای اندازه‌گیری دقیق فشار خلاء یا سیستم ، تفاوت بین دو فشار را اندازه‌گیری کرده و در صورت استفاده صحیح، هزینه و زمان را بسیار کاهش می‌دهند. آن‌ها می‌توانند از تجهیزات محافظت کرده، عملکرد فرآیندها را بهبود ببخشند و خطاها را به روشی ساده، مقرون به صرفه و قابل اعتماد به حداقل برسانند. این گیج‌ها توانایی اندازه‌گیری اختلاف فشار بین دو اتصال را دارا بوده که با این قابلیت، هزینه تهیه، نصب و نگهداری (بطور مثال دو گیج برای دو تانکر به یک گیج مابین این دو تانکر) تقلیل پیدا کرده و در عمل فضای آزاد بیشتر و درصد خطای کمتری خواهید داشت.

از دیگر موارد استفاده گیج‌های اختلاف فشار روگر، تشخیص نشتی در دستگاه‌ها میباشد، چرا که این گیج‌ها بسیار حساس و دقیق بوده و نتایج را سریعا اعلام می‌کنند و همچنین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در محیط‌های گازی شیمیایی و حتی سیالاتی با ویسکوزیته‌های بالا نیز پاسخگو خواهند بود. از محصولات این رده می‌توان به سری PMD روگر اشاره نمود.

گیج‌ فشار rueger مخصوص سنجش فشار ضعیف (Low Pressure)

کمپانی روگر برای فشار‌های پایین استفاده از دو مدل فشارسنج کپسولی (سری PCX) و فشار سنج دیافراگمی (سری PMX) را توصیه می‌کند:

عملکرد فشارسنج کپسولی روگر:

گیج‌های کپسولی روگر مناسب اندازه‌گیری فشارهای خیلی کم بوده و ساختار آن از دو دیافراگم به هم جوش داده شده و یک کپسول تشکیل شده است. محصولات این رده محدوده فشار 600- تا 600 میلی‌بار را پوشش می‌دهند. از محصولات این رده می‌توان به سری PCX اشاره کرد، که خود شامل مدل‌های (PCS063 – PCS100 – PCX100 – PCX150) می‌شود. هنگامی‌که فشار به کپسول وارد می‌شود، کپسول به سمت داخل یا بیرون منحرف شده و از آنجا که این کپسول در یک سیستم حرکتی قرار دارد، این انحراف منجر به حرکت چرخشی عقربه مانومتر می‌شود.

گیج‌ فشار روگر مدل دیافراگمی :

گیج‌های دیافراگمی یا سیل گیج روگر همانند گیج‌های کپسولی مناسب اندازه گیری فشارهای کم بوده و وجود حسگر دیافراگم باعث جداسازی سیالات اسیدی و خورنده از سنسور اندازه‌گیری می‌شود. سری PMX از محصولات این رده بوده که شامل مدل‌های (PMS100-PMS150-PMX100-PMX150) و همینطور گیج روگر مدل PBX دیافراگمی میباشد.

مدل‌های کپسولی و دیافراگمی برای اندازه‌گیری فشار سیالات ویسکوز، متبلور یا خورنده طراحی و ساخته شده‌اند و در مقایسه با لوله‌های بوردون تیوب، مقاومت بسیار بیشتری در برابر سیالات خورنده از خود نشان می‌دهند.

چگونه گیج فشار روگر مناسب با صنعت خود را انتخاب کنید

انتخاب گیج روگر مناسب برای صنعت شما مستلزم درک کاربرد و محیطی است که گیج در آن استفاده خواهد شد. برخی از عواملی که در انتخاب فشارسنج روگر باید در نظر گرفته شوند شامل توجه به محدوده فشار، دقت مورد نیاز، محدوده دما و نوع سیال مورد اندازه گیری می‌باشد. همچنین در نظر گرفتن الزامات نصب، مانند سایز اتصالات و موقعیت نصب نیز، ضروری است.

استفاده از حداکثر دقت و کارایی مانومتر فشار روگر از زبان کمپانی

طبق اعلام کمپانی روگر، برای به حداکثر رساندن کارایی و دقت این گیج‌ها رعایت نکاتی ضروری است. در مرحله اول، باید اطمینان حاصل شود که گیج به طور منظم کالیبره شده است تا کلاس دقت آن قابل اعتماد باشد. ثانیاً، اطمینان از نصب صحیح گیج و محکم بودن اتصالات برای جلوگیری از هرگونه نشتی بسیار مهم است و در نهایت، تمیز نگه‌داشتن گیج و چک کردن تمام حفره‌ها و منافذ گیج جهت پاکسازی آن بسیار اهمیت دارد.

برند روگر Rueger:

کمپانی Rueger در سال 1942 فعالیت خود را با ساخت دماسنج فلزی در یک کارگاه مهندسی در لوزان سوئیس آغاز نمود و از آنجایی که اندازه‌گیری فشار و دما مکمل هم هستند این تخصص باعث شد تا این شرکت طراحی و ساخت گیج‌های فشار را به صورت تخصصی در دستور کار خود قرار دهد. در سال 1962 رولف روگر جانشین پدرش شد و کسب و کار خانوادگی را توسعه داد و به یک شرکت مدرن تبدیل شد. روگر با داشتن یک شرکت سه تابعیتی (آلمان، مالزی و چین) و با بیش از 60 نماینده در سراسر دنیا یکی از برندهای پر قدرت در حوزه تجهیزات اندازه گیری ابزار دقیق محسوب می‌شود.


قیمت گیج فشار روگر

با توجه به تنوع بسیار زیاد پرشر گیج روگر برای انواع کاربردها و نوسانات نرخ ارز، امکان درج قیمت بصورت آنلاین نمی‌باشد. به جهت دریافت مشاوره فنی خرید و استعلام قیمت مانومتر روگر کارشناسان ما در دقیق صنعت آماده پاسخگویی به شما عزیزان می‌باشند.