مشاهده انواع گیج فشار بامر Baumer

گیج فشار بامر Baumer

فروش انواع گیج فشار بامر Baumer در انواع سایزها، متریال، جنس بدنه، فشارهای کاری و کاربردهای مختلف.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106
دقیق سو
یاسمن جواهریان
1 دقیقه

معرفی گیج فشار برند بامر Baumer

کمپانی تولید گیج فشار بامر بطور گسترده در صنایع شیمیایی، نفت‌و‌گاز، دارویی و مواد غذایی استفاده می‌شوند. کمپانی Baumer پرشر گیج های مکانیکی خود را برای اندازه‌گیری دقیق فشارهای نسبی، مطلق و تفاضلی از 0.6 تا 0 بار الی 1000 تا 0 بار ارائه می‌دهد و با اکثر فرآیندها سازگار هستند.

کاربردهای گیج فشار بامر در صنایع

در صنعت نفت و گاز از این پرشر گیج ها برای اندازه‌گیری فشار در خطوط لوله، مخازن ، تجهیزات حفاری و در صنایع شیمیایی از این فشار سنج ها برای نظارت بر فشار در راکتورهای شیمیایی و ستون‌های تقطیر استفاده می‌شود.

در صنعت داروسازی برای اندازه‌گیری فشار، در اتاق‌های تمیز و خطوط تولید استفاده شده و در صنعت فرآوری مواد غذایی، گیج‌ها برای نظارت بر فشار در مخازن نگهداری مواد غذایی و تجهیزات پردازش کاربرد دارند.

انواع پرشر گیج های برند Baumer

کمپانی بامر، گیج فشار های خود را در ۸ دسته تولید می‌کند، که عبارت است از:

  1. گیج فشار صنعتی برندbaumer: این نوع از گیج تمام استیل بامر بدلیل دارا بودن آلیاژ استنلس استیل 304 یا گاها استیل 316 برای استفاده در مصارف صنعتی بسیار مناسب هستند. همچنین امکان انتخاب موارد مختلفی نظیر صفحه رویی، جنس قطعات متحرک و wetted part با توجه به نیاز مشتری وجود دارد.
  2. پرشر گیج سالید فرانت بامر: در این مدل یک دیواره وجود دارد که به عنوان یک مانع محافظتی عمل می‌کند و بین صفحه جلویی و حسگر فشار قرار گرفته و در صورت فشار مازاد و شکست شیشه یک محافظ وجود دارد.
  3. پرشر گیج‌های سری process: این سری از گیج‌ها اغلب در تعداد بالا در فرآیندهای جنرال بصورت سری نصب می‌شوند و معمولا از جنس پلاستیک مشکی استفاده شده که براحتی قابل تشخیص می‌باشند.
  4. گیج فشار سری Utility: این دسته از گیج‌ها جزو کاربردی‌ترین و از طرفی ابتدایی‌ترین از نوع بوردون تیوب هستند. آنها معمولا بصورت خشک استفاده شده (کیس پر از روغن نیست) و معمولا دارای سه نوع بدنه پلاستیک، فولادی یا اکریلیک می‌باشند.
  5. گیج فشار دیافراگمی Baumer: بطور کلی زمانی که اندازه‌گیری فشارهای پایین (میلی‌بار) مدنظر باشد، از این نوع سنسور استفاده می‌کنیم. حال اگر بخواهیم نوع عملکرد آن را شرح دهیم، یک صفحه که به آن دیافراگم می‌گوییم زیر گیج نصب شده و در داخل آن یک غشای نازک و انعطاف‌پذیر وجود دارد که با ورود فشار این غشا حرکت کرده و عقربه مانومتر را به حرکت در می‌آورد. محدوده فشار اندازه‌گیری در این نوع بین ۰.۰۱ تا ۴۰ بار می‌باشد.
  6. گیج کپسولی baumer: این نوع از حسگرها دو دیافراگم موجدار به هم پیوسته هستند که از طریق جوش بهم متصل شده‌ و یک کپسول را تشکیل می‌دهند. فشاری که باید اندازه‌گیری شود از طریق سوراخی در دیافراگم اول وارد کپسول می‌شود، مکانیسم انتقال در دیافراگم دوم وجود دارد که به حسگر فشار می‌رساند و تغییر فشار اندازه‌گیری می‌شود. هنگامی که فشار داخل کپسول افزایش می‌یابد، هر دو دیافراگم کمی تغییر شکل می دهند، با استفاده از تغییر این دو دیافراگم، انحراف کلی  اندازه گیری می‌شود.
  7. گیج فشار با کنتاکت: در این مدل از گیج‌ها با توجه به مقدار تنظیم شده توسط اپراتور اگر میزان فشار اعلام شده بیشتر یا کمتر از مقدار پیش‌فرض یا تنظیم شده باشد، یک پیام که می‌تواند به صورت زنگ باشد به مدار اصلی ارسال می‌گردد و توانایی قطع یا تغییر عملیات را مقدور می‌سازد.
  8. پرشر گیج مطلق (Absolute) بامر: این نوع از پرشر گیج که با نام مطلق نیز شناخته می‌شود، یک تفاوت اصلی با دیگر گیج‌ها دارد و آن این است که بطور کامل مهر و موم شده و فشار اعلام شده از سمت آن فشار مطلق است؛ یعنی  فشار واقعی اعمال شده را بدون توجه به هرگونه تغییر در فشار اتمسفر اندازه گیری می‌کند، در حالی که یک فشار سنج معمولی، فشار را نسبت به فشار اتمسفر اندازه گیری می‌کند.

مزیت گیج فشار بامر Baumer

یکی از مزایای گیج فشار یا مانومترهای این کمپانی قابلیت تغییرپذیری در آنها می‌باشد، منظور از تغییرپذیری، انتخاب در ساخت و طراحی قطعات می‌باشد به صورتی که شما توانایی انتخاب متریال قطعات دستگاه در نقاط مختلف با توجه به شرایط عملیاتی و همچنین سیال مربوط  را خواهید داشت. برند baumer با بکارگیری جدیدترین تکنولوژی‌های موجود و تکیه بر تجربه چندین ساله خود همواره بهترین و با کیفیت‌ترین تجهیزات را به مشتریان خود عرضه کرده است.

همانطور که اشاره شد، گروه بامر یکی از اصلی‌ترین تولید کننده‌های گیج فشار می‌باشد پس طبیعتا مدل‌های ارائه شده از سمت آن متنوع بوده و دامنه انتخاب را بالا می‌برد. با توجه به عملکردهای مختلف در نوع حسگرهای اندازه‌گیری فشار که شامل لوله بوردون، دیافراگم و کپسولی می‌شوند؛ در هنگام خرید گیج فشار باید با توجه به نیاز سیستم یکی از این حسگرها انتخاب شود.

تاریخچه کمپانی Bourdon Baumer Group

نامگذاری شرکت bourdon الهام گرفته از نام مخترع این نوع حسگر، مهندس فرانسوی Eugène Bourdon است. بوردون بر اساس آزمایش‌هایی که بر روی یک موتور بخار انجام میداد، متوجه شد که در حالت دایره‌ای سطح مقطع بیشتر شده و فشار راحت‌تر در حرکت است. او در نهایت موفق به ساخت فشارسنج از نوع بوردون تیوب شد و این نامگذاری به افتخار نام او صورت گرفت.

به قطع می‌توان اذعان داشت که کمپانی bourdon یکی از قدرتمندترین‌های تولید ابزار دقیق در صنعت به شمار می‌رود. در حال حاضر مرکز اصلی کمپانی بوردون که حالا با نام گروه Baumer فعالیت دارد در آلمان واقع است اما این شرکت به صورت بین‌المللی در نقاط دیگری نیز فعالیت خود را ادامه ‌می‌دهد. اما لازم به ذکر است که همچون دیگر برندها هیچ نمایندگی رسمی در ایران ندارد.

اشتراک گذاری: