ترانسمیتر روزمونت 3051TG

ترانسمیتر فشار روزمونت 3051TG را میتوان یکی از بهترین ابزار دیجیتال سنجش در صنایع حساس نام برد, گفتنی است که این مدل از پیشرفته ترین مدل های این خانواده میباشد و آپشن های بسیاری در اختیار اپراتور قرار میدهد.
ویژگی های اصلی
 • دقت : 0.075± درصد ‏FS
 • محدوده رنج سنجش : محدوده کالیبراسیون از 0.3 تا 10,000 ‏psi
 • صفحه نمایش ‏: LCD
 • طراحی : تک دیافراگمی
جهت دریافت قیمت و خرید، از روش‌های زیر با ما تماس بگیرید.
توضیحات

آنچه در این مطلب میخوانید:

ترانسمیتر روزمونت 3051TG را باید ابزاری دقیق و کاربردی برای صنایعی بدانیم که گردش چرخشان به اندازه‌گیری فشار بسته است . ترانسمیتر فشار روزمونت یک ابزار پیشرفته است که با کنترل کردن دقیق فشار سیالات نسبت به فشار اتمسفر، نقش مهمی را در زمینه ایمنی، کارایی و کیفیت فرآیندهای مذکور ایفا می‌کند.

ترانسمیتر روزمونت 3051TG

چنانچه اندازه‌گیری فشار را به‌عنوان بخشی از فرآیندهای نظارتی تأسیسات صنعتی‌تان تعریف کرده‌اید، می‌توانید بر روی ترانسمیتر فشار روزمونت 3051TG حساب ویژه‌ای باز کنید. دقت، تطبیق‌پذیری و قابلیت اطمینان در این ترانسمیتر فشار نسبت به نسل قبلی آن (2051) بهینه شده است. این وسیله کارآمد ، امتحانش را به‌ویژه برای عملیات‌هایی مانند نظارت بر فشار مخازن و خطوط لوله پس داده است.

طراحی و اجزای سازنده ترانسمیتر روزمونت 3051TG

   1.سنسور فشار

در قلب Rosemount 3051TG سنسور فشار پیشرفته‌ای به کار رفته‌است. این سنسور، طراحی دقیقی بر مبنای فناوری پیزومقاومت دارد تا در محیط‌های سخت صنعتی مقاومت کند و اندازه‌گیری‌های دقیق و قابل تکراری فراهم کند. اثر پیزومقاومتی عبارت است از تغییر مقاومت الکتریکی ناشی از تغییر شکل دیافراگم سنسور بر اثر فشار. این تغییر مقاومت مستقیماً به فشار وارده بستگی دارد و اساس اندازه‌گیری دقیق فشار را در این دستگاه تشکیل می‌دهد.

   2.سیستم الکترونیکی

اجزای الکترونیکی پیشرفته پرشر ترانسمیتر روزمونت 3051TG تنظیم کردن سیگنال، پردازش و ارتباطات را بر عهده دارند. این قسمت تضمین می‌کند که سیگنال‌های الکتریکیِ خام سنسور فشار  که به سمت این واحد ارسال می‌شوند، به دقت به کمیت معنادار فشار تبدیل شوند. از طرفی، قسمت الکترونیک 3051TG از الگوریتم‌های خطی‌سازی استفاده می‌کند تا دستگاه بتواند قرائت دقیقی را در کل محدوده اندازه‌گیری‌اش در اختیارتان بگذارد.

   3.رابط ارتباطی ترانسمیتر روزمونت 3051TG

این دستگاه را به مجموعه‌ای جامع از رابط‌های اتصال مجهز کرده‌اند که از طریق آن می‌توان سیستم کنترل را به واحد سنجش  خط لوله فرآیند متصل کرد؛ این اتصالات الکترونیکی شامل:

این پروتکل‌های ارتباطی یکپارچه شدن دستگاه را با سیستم‌های کنترل صنعتی مدرن امکان‌پذیر و تبادل آنی اطلاعات و پیکربندی از راه دور را تسهیل می‌کنند.البته شایان ذکر است که تمام مدل‌های خانواده ترانسمیتر فشار روزمونت ۳۰۵۱ از انواع پروتکول‌های ارتباطی پشتیبانی می‌کنند.

   4.صفحه نمایش و رابط کاربری

بسیاری از انواع ترانسمیترهای فشار روزمونت از جمله این مدل صفحه نمایشگر جهت تسهیل کاربران دارند. اپراتورها به کمک این نمایشگر نصب شده بر روی دستگاه می‌توانند مستقیماً عدد فشار را بخوانند، مراحل اولیه کنترل در چرخه فرآیند را انجام دهند و  فرآیندهای نصب و نگهداری را تسهیل کنند.

   5.محفظه یا بدنه دستگاه

تمامی عناصر حیاتی و حساس دستگاه در داخل محفظه‌ای بادوام طراحی و قرار گرفته‌است تا در برابر شرایط سخت محیط‌های صنعتی مقاومت خوبی داشته باشد. لذا در برابر مواد خورنده، دماهای شدید، رطوبت و فشار مکانیکی مقاوم است و این شرایط، طول عمر و قابلیت اطمینان عملیاتی‌اش را تضمین می‌کند.

ترانسمیتر فشار روزمونت 3051TG چگونه کار می‌کند؟

این دستگاه بر مبنای اصول کاملاً ثابت سنجش فشار و تبدیل سیگنال عمل می‌کند. در ادامه، مراحل کاری آن را مرور می‌کنیم.

 

نمایی از ترانسمیتر فشار 3051TG

 

   1.سنجش فشار

فشار سیال سیستم، به دیافراگم سنسور فشار در دستگاه وارد می‌شود. در پاسخ به فشار وارده، شکل دیافراگم تغییر می‌کند و باعث تغییراتی در مقاومت الکتریکی عناصر پیزومقاومتی درون سنسور می‌شود.

قابل ذکر است نزدیکترین ترانسمیتر به این مدل ترانسمیتر روزمونت 3051CG می‌باشد که در موارد بسیاری دارای شباهت با این مدل می‌باشد.

   2.تبدیل سیگنال

تغییرات مقاومت الکتریکی در سنسور پیزومقاومتی فشار منجر به تولید سیگنال الکتریکی می‌شوند. این سیگنال الکتریکی غالباً به‌صورت ولتاژ یا جریان و متناسب با مقدار فشار گیج اعمال شده، تنظیم شده‌است؛ در نتیجه، فشار اندازه‌گیری شده (توسط دیافراگم در مرحله قبل) را دقیقاً مشخص می‌کند.

   3.پردازش سیگنال در ترانسمیتر روزمونت 3051TG

مدار الکترونیکی درون ترانسمیتر فشار، سیگنال الکتریکی خام را پردازش می‌کند. الگوریتم‌های خطی‌سازی برای حصول اطمینان از این مسئله به کار می‌روند که سیگنال خروجی دقیقاً با فشار واقعی گیج در کل محدوده اندازه‌گیری، مطابقت داشته باشد.

   4.ارتباط

داده‌های پردازش شده مربوط به فشار از طریق رابط ارتباطی فرستنده در دسترس قرار می‌گیرند. دستگاه این داده‌ها را بسته به نوع ارتباط انتخابی، به سیستم کنترل یا قسمت مربوطه منتقل می‌کند.

وجوه تمایز ترانسمیتر روزمونت 3051TG کدامند؟

ویژگی‌های فنی متمایز زیر، این دستگاه را به انتخابی پیشرو برای اندازه‌گیری فشار در کاربردهای صنعتی تبدیل کرده‌اند.

   1.دقت و تکرار پذیری زیاد

یکی از مشخصات مهم ترانسمیتر روزمونت 3051TG دقت فوق‌العاده آن است که عموماً با میزان کمتر از 0.04 درصد از مقیاس کامل (FS) مشخص می‌شود.

   2.محدوده گسترده فشار کاری

این ترانسمیتر فشار را با گزینه‌های مختلف اندازه‌گیری فشار عرضه کرده‌اند که محدوده گسترده‌ای از سنجش فشار را پوشش می‌دهد. این انعطاف‌پذیری برای کاربردهای متنوع صنعتی، از سیستم‌های تهویه مطبوع کم‌فشار گرفته تا فرآیندهای صنعتی پرفشار، کارآمد کرده‌است.

   3.عیب یابی پیشرفته

برخی از مدل‌های Rosemount 3051TG به قابلیت‌های تشخیصی پیشرفته‌ای مجهز هستند. این سیستم عیب‌یابی، پیش‌بینی تعمیر و نگهداری و قابلیت‌های متنوعی را در این خصوص در اختیارتان می‌گذارد؛ در نتیجه، به کاهش یافتن زمان خرابی و ارتقای بهره‌وری عملیاتی آن کمک می‌کند.

   4.نصب و پیکربندی آسان

بسیاری از نسخه‌های ترانسمیتر فشار روزمونت 3051TG را مجهز به صفحه نمایشگر، جهت خوانش اپراتور می‌یابید. چنین امکاناتی فرآیندهای نصب، راه‌اندازی، اتصال، تعمیر و نگهداری آن را آسان می‌کند.

مهم‌ترین کاربردهای ترانسمیتر روزمونت 3051TG کدامند؟

نفت و گاز: نظارت و کنترل کردن فشار در چاه‌های نفت، خطوط لوله و پالایشگاه‌ها برای حصول اطمینان از ایمنی و بهینه‌سازی فرآیندهای تولید.

صنایع شیمیایی: اندازه‌گیری دقیق فشار در رآکتورها، ستون‌های تقطیر و مخازن ذخیره‌سازی که به کیفیت محصول و ایمنی فرآیند کمک می‌کند بسیار حائز اهمیت است و در بسیاری از واکنش‌ها فشار یک عامل اصلی جهت پیشبرد فرآیند است پس حتما باید این کمیت به طور صحیح سنجیده و کنترل شود.

صنایع تولیدی و داروسازی: کنترل کردن فشار در سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک برای بهبود کیفیت محصول و راندمان تولید، حفظ فشار در فرآیندهای داروسازی برای حصول اطمینان از کیفیت و خلوص محصول، تصفیه آب و فاضلاب، صنایع غذایی و … بسیار اهمیت دارد.

شایان ذکر است این مدل یکی از شناخته‌شده‌ترین ، نوع ترانسمیتر از خانواده بزرگ ترانسمیتر فشار روزمونت 3051 است.

پرشر ترانسمیتر روزمونت 3051TG چه مزایایی دارد؟

ایمنی بسیار بالا: اندازه‌گیری دقیق فشار گیج برای جلوگیری از حوادث و حصول اطمینان از ایمنی کارکنان و تجهیزات در محیط‌های صنعتی بسیار مهم است. دقت زیاد Rosemount 3051TG کمک شایانی را به پروتکل‌های ایمنی آن‌ها می‌کند.

بهبود در کارایی فرآیند و بالا بردن راندمان: کنترل کردن دقیق فشار به بهینه‌سازی فرآیند، کاهش مصرف انرژی و کاهش ضایعات تولیدی فرآیند کمک می‌کند. این ویژگی ترانسمیتر فشار روزمونت 3051TG به نوبه خود، بهبود راندمان کلی فرآیند و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را در بر دارد.

کاهش زمان توقف: قابلیت تشخیص پیشرفته این دستگاه کمک می‌کند تا زمان خرابی و هزینه‌های تعمیر و نگهداری به حداقل برسند. اپراتورها می‌توانند به‌طور پیشگیرانه به مسائل رسیدگی کنند، وظایف تعمیر و نگهداری را با اطمینان انجام دهند و از عملیات بدون تاخیر مطمئن شوند.

تصمیم‌گیری مبتنی بر داده‌: ترانسمیتر فشار روزمونت 3051TG با ارسال کردن آنی داده‌ها می‌تواند برای بهینه‌سازی فرآیند و تصمیم‌گیری‌های آگاهانه به کار برود. در این‌صورت، تصمیمات داده‌ محور کارایی و رقابت‌پذیری عملیات صنعتی را ارتقا می‌دهند.

ترانسمیتر فشار روزمونت 3051TG را باید شاهکار مهندسی در حوزه اندازه‌گیری و کنترل کردن فشار بدانیم. طراحی دقیق، فناوری پیشرفته و مجموعه‌ای جامع از امکانات فنی این دستگاه در کاربردهای مختلف صنعتی مورد توجه هستند. از طرفی، اندازه‌گیری دقیق و قابل تکرار آن در محیط‌های صنعتی سخت می‌تواند تضمین‌کننده ایمنی و کارآمدی عملیات صنعتی باشد. این محصول در کنار سایر گزینه‌های دقیق صنعت اوپاتان می‌تواند سنگ بنایی مطمئن برای اتوماسیون صنعتی و سیستم‌های کنترل مدرن باشد.

مشخصات فنی
کلاس دقت

0.075± درصد ‏FS

محدوده اندازه‌گیری

FROM 0.3 TO 10000 PSI

عملکرد کلی

0.15± درصد ‏FS

طراحی

تک‌دیافراگمی

نوع اتصال

سازگار با دین و اتوکلاو اختیاری

سایز کانکشن

(صرفاً محدوده یک تا 5) 1.2-14 ‏NPT‏ مادگی ‏

دیافراگم جداکننده فرآیند

316L SST

صفحه نمایش ‏

LCD

فرآیند کار

فشار فرآیند از دو طرف بالا و پایین به مایع پرکننده و از آن به دیافراگم حسگر در مرکز سنسور منتقل می‌شود. ‏

2 نظر
 1. محمود قادری

  درود و وقت بخیر تشکر از توضیحات کامل، من در مورد خرید این محصول سوال داشتم، آیا این مدل قابلیت اندازه‌گیری دما را هم دارد یا خیر و اگر ندارد کدام مدل مناسب اندازه‌گیری همزمان دما و فشار است؟

  • SuperAdmin

   سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
   این مدل فقط قابلیت اندازه گیری فشار را دارد و اگه نیاز به سنجش فشار و دما به صورت همزمان دارید باید از سری MULTI VARIABLE باید استفاده کنید ولی برای دقت بالاتر در سنجش پیشنهاد ما همیشه استفاده جدا گانه از ترانسمیتر های دما و فشار است.برای دزیافت اطلاعات بیشتر لطفا با بخش فنی ما تماس بگیرید

 2. علیرضا محمدزاده

  سلام وقت شما بخیر
  ممنون از اطلاعات دقیقی که راجع به این محصول ارائه دادید، منتهی ما برای خط پاستوریزاسیون شیر مدنظرمون هست. با توجه به تک دیافراگی‌ بودنش شما این مدل رو پیشنهاد میکنید؟

  • دقیق سو

   سلام روز بخیر اگر نیاز به سنجش اختلاف فشار دو سیستم را نداشته باشید با توجه به جنس دیافراگم 316l این محصول برای استفاده شما مناسب است

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط