مشاهده تمام مدل های گیج فشار بادوترم

گیج فشار بادوترم

فروش انواع گیج فشار بادوترم با بیشترین تنوع محصول در اندازه‌ها، متریال‌، فشارهای کاری و کاربردهای مختلف. جهت اطلاع از خرید و قیمت گیج‌های Badotherm با ما در تماس باشید.

نیاز به مشاوره دارید ؟ 021-86034106
دقیق سو
یاسمن جواهریان
1 دقیقه

گیج فشار بادوترم و نوآوری در ساخت

بادوترم به طور ویژه تمرکز خود را بر روی سیل‌گیج‌ها یا گیج‌های فشار دیافراگمی گذاشته است و از این لحاظ میتوان گفت که در دنیای این ابزار آلات صنعتی پیچیده گیج فشار BADOTHERM حرف های زیادی برای زدن دارند. تحقیقات بادوترم در مورد مواد پوششی دیافراگم‌ها باعث شده تا از مواد گوناگونی نظیر طلا، نقره، تیتانیوم، انواع پلیمرها و … استفاده کند تا پاسخگوی انواع نیازها باشد و مشکلات ناشی استفاده از متریال اشتباه را حذف کند. در سال 1992 با استفاده از پوشش طلا بر روی صفحه دیافراگم، از نفوذ اتم‌های H+ که به دلیل بسیار کوچک بودنشان در فشارهای بالا در غشای دیافراگم جلوگیری کردند. این پوشش باید به ضخامت 40 میکرومتر باشد. به طور کلی انتخاب مهر و موم یا لایه پوششی در دیافراگم به عواملی مثل دمای فرآیند، نوع سیال، مقدار اسیدیته یا ویسکوزیته آنها بستگی دارد. به همین دلیل به هنگام انتخاب در نوع دیافراگم باید به این موارد توجه شود تا از متریالی مناسب با سیال فرآیند استفاده شود.

یکی دیگر از مواردی که بادوترم برای اولین بار در دنیا آن را انجام داد، استفاده از آلیاژ اینکونل Inconel در سال 2000 بود. کمپانی برای ساخت تمام قطعات خیس شونده یا wetted part در سیل گیج‌ها از اینکونل که گروهی از سوپرآلیاژها بر پایه نیکل همراه با مقادیری از  کروم و مولیبدن هستند، استفاده کرد. این دسته از آلیاژها مقاومت بسیار بالایی در برابر دما و فشار زیاد دارند و از طرفی به دلیل ایجاد یک لایه مقاوم، پایدار و غیرفعال روی سطح نیکل، از خوردگی در برابر مواد شیمایی نیز جلوگیری می‌کند.

همکاری با برندهای معتبر:

اولین همکاری بادوترم و برند ژاپنی یوکوگاوا در سال 2017 به منظور استفاده از تکنولوژی پوشش‌ دیافراگم‌های بادوترم بود. به دنباله رضایت و پیشرفت در همکاری این دو کمپانی یک قرارداد جهانی در سال 2019 بین آنها بسته شد.

دسته‌بندی گیج فشار BADOTHERM

پرشر گیج بادوترم در سه دسته بوردون تیوب، دیافراگمی و کپسولی به شرح زیر ارائه می‌گردد :

گیج بادوترم ازنوع بوردون تیوپ

گیج فشار نوع بوردونی یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین دستگاه‌های اندازه‌گیری فشار در سراسر جهان شناخته می‌شود. نحوه عملکرد بوردون تیوب به این صورت است که از یک لوله نیم دایره تشکیل شده که سطح مقطع آن بیضی می‌باشد. یک سر این لوله به حسگر فشار و سمت دیگر آن به یک قطعه مکانیکی متصل است که با ورود فشار این قطعه حرکت می‌کند و عقربه نمایشگر فشار را نمایش می‌دهد.  اساسا برای اندازه‌گیری فشارهای بالا از نوع بوردون تیوب استفاده می‌شود چون در صورت فشار پایین، حسگر متحرک به قدری ضعیف جابه جا می‌شود که فشار قابل اندازه‌گیری نخواهد بود. از طرفی فشار بالا و ورود ناگهانی آن به داخل گیج باعث ایجاد خطا و ایجاد ارتعاش می‌شود، یکی از راه‌های مقابله با این حالت استفاده از snubber است. اسنابر  ابزاری است که در مقابل نیروی حاصل از نوسانات ناگهانی فشار و جریان سیال مقاومت می‌کند و به همین دلیل به عنوان محافظی در مقابل شوک، لرزش و ارتعاش استفاده می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که هنوز از انواع گیج‌ فشار استفاده می‌شود همین مکانیکی بودن آنها یا به عبارتی عدم نیاز آنها به برق می‌باشد. با چک کردن‌های دوره‌ای و اطمینان از درست کار کردن دستگاه و همچنین انتخاب درست گیج نسبت به مواد مورد اندازه‌گیری به راحتی امکان استفاده تا چندین سال وجود دارد.

از معروفترین بوردون تیوبها میتوان گیج فشار مقاوم بادوترم سری BDT را نام برد.

سیل گیج یا گیج دیافراگمی بادوترم

بادوترم دارای دو نوع پرشرگیج دیافراگمی می‌باشد در نوع اول گیج فشار دیافراگمی بادوترم سری BDT12 می‌باشد، یک ساختار دیافراگمی مکانیکی است. حسگر گیج، غشاهای دایره‌ای شکل و پیچ خورده‌ای است که بین دو فلنج و در اطراف لبه جوش داده شده است. فشار فرآیند بر روی دیافراگم نیرو وارد می‌کند و یک میله فلزی که در بالای دیافراگم ثابت شده، انحراف دیافراگم را به حرکت تبدیل می‌کند. این حرکت منجر به حرکت چرخشی نمایشگر گیج خواهد شد.

در دومین مدل از  انواع گیج‌ فشار بادوترم که BDT13 می‌باشد، تفاوت بین دو فشار را اندازه‌گیری می‌کند. این عملیات مانند مدل قبلی انجام می‌شود با این تفاوت که با استفاده از یک دیافراگم دوتایی و سیستم هیدرولیک فشار دو طرف اندازه‌گیری می‌شود. این مدل برای اندازه‌گیری سطح در مخازن سربسته، فیلتراسیون و صنایع تصفیه، کنترل جریان پمپ‌ها و … کاربرد دارند.

گیج فشار کپسولی بادوترم

گیج‌های فشار کپسولی از دو غشای دایره‌ای شکل که به هم جوش یا لحیم داده شده‌اند، تشکیل شده‌است. فشار داخل کپسول وارد شده و انبساط کپسول سبب چرخش عقربه مانومتر و نمایش دادن فشار می‌شود. به دلیل حساسیت و دقت بالا در گیج کپسولی برای فشارهای بسیار کم این روش بسیار مناسب است. محدوده اندازه‌گیری در این روش بین 16 تا 600 میلی‌بار است.

بسته به نوع کپسول می‌توان فشار منفی، مرکب یا مثبت را اندازه‌گیری کرد. منظور از فشار مرکب زمانی است که مثلا در محدوده خلا یا منفی فشاری برای شما قابل اندازه‌گیری است و ممکن است تا فشار مثبت ادامه پیدا کند، در این صورت می‌توان عوض استفاده از دو گیج با دو محدوده فشار از یک گیج استفاده کرد.

برترین های گیج‌ فشار بادوترم

گیج‌ فشار badotherm با جنس بدنه استنلس استیل محصولی با کیفیت بوده که تمامی بخش‌های آن بدون درز ارائه شده تا احتمال نشتی در لوله را کاهش دهد. تمامی این گیج‌ها دارای اتصال جوشی به بدنه بوده و طبق استاندارد بین المللی EN837 و PED تولید می‌شوند. پرشر گیج‌های بادوترم را می‌توان با گواهی‌های مواد EN10204 3.1، با NACE MR01-75 (ISO-151) و یا گواهی‌های کالیبراسیون عرضه کرد. این گیج‌ها برای استفاده در اتمسفرهای انفجاری مناسب بوده و می‌توانند با گواهی ATEX 114 عرضه شوند. ایمن‌ترین گیج فشار استنلس استیل بادوترم که با سه ویژگی Solid Front ، baffle wall (صفحه محافظ سخت مابین سنسور و صفحه گیج) و blow out (دریچه تخلیه فشار مازاد) ارائه می‌شود گیج فشار سیفتی بادوترم سری BDT21 می‌باشد.

تاریخچه کمپانی Badotherm:

بادوترم یک کمپانی هلندی است که فعالیت خود را در دوردرخت هلند به عنوان تعمیرکننده گیج‌های فشار و ترمومتر در سال 1957 آغاز کرد. بعد از گذشت سه سال یعنی در 1960 بادوترم اولین گیج فشار خود را تولید کرد. به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی و نیازهای متفاوت صنایع، اقدام به تولید اولین گیج فشار استیل و اولین دماسنج فولاد ضدزنگ کرد. در سال 1971 برای اولین بار گیج‌های دیافراگمی اندازه‌گیری قیر و قطران توسط بادوترم به بازار روانه شدند. به مرور زمان و با گسترش تولیدات و استفاده از تجهیزات گوناگون به عنوان مثال (استفاده از دستگاه جوش تمام اتوماتیک)، بادوترم فعالیت جهانی خود را در سال 1980 در بریتانیا آغاز کرد.


گیج های شرکت بادوترم تنوع بسیار بالایی داشته که تنها تعداد محدودی از این محصولات را قرار داده‌ایم، جهت دریافت مشاوره فنی تخصصی، خرید و استعلام قیمت انواع گیج فشار بادوترم کارشناسان ما آماده پاسخگویی می‌باشند.

اشتراک گذاری: